Kolumnowe drzewka owocowe 

 • 25,00zł W magazynie

  Jabłoń Starking (Starkrimson, Red Delicious) Cechy szczególne Jabłoń Starking charakteryzuje słaby kolumnowy wzrost, dlatego nadaje się do małego ogrodu i na działki, do donic na tarasy i balkony. Owocuje obficie i corocznie. Ma słodkie owoce charakterystyczne dla grupy jabłoni Red Delicious. Pochodzenie USA, około 1950 r.

  25,00zł
 • 25,00zł W magazynie

  Jabłoń Kozolupsky® Cechy szczególne Jabłoń Kozolupsky to drzewo o pokroju kolumnowym, które jest przede wszystkim ozdobą ogrodu, ze względu na błyszczące zielono bordowe liście i piękne ciemno różowe kwiaty. Odporna na mróz i choroby (odporna na parcha i mączniaka). Pochodzenie Jest to nowa odmiana jabłoni wyhodowana w Czechach. Posiadamy wyłączność na...

  25,00zł
 • 35,00zł W magazynie

  Jabłoń Pomredrobust (S) Galahad ® Cechy szczególne Jabłoń Pomredrobust to, jak sama nazwa wskazuje, czerwonoowocowa (red), odporna (robust) odmiana jabłoni kolumnowej. Idealna odmiana do amatorskiej uprawy w ogrodach przydomowych i na działkach oraz w donicach na tarasach i balkonach. Pochodzenie Jabłoń Pomredrobust należy do grupy odmian kolumnowych...

  35,00zł
 • 35,00zł W magazynie

  Jabłoń Pompink (S) Ginover ® Cechy szczególne Drzewo i pąki kwiatowe oporne na mróz, witalne i zdrowe. Sadzonki jabłoni Pompink nadają się idealnie do posadzenia w gruncie na działce czy w ogrodzie przydomowym lub w pojemnikach na tarasie i balkonie. Pochodzenie Jabłoń Pompink pochodzi od odmiany Flamenco i Topaz.

  35,00zł
 • 35,00zł W magazynie

  Jabłoń Pomforyou (S) Lancelot Cechy szczególne Jabłoń Pomforyou jest odporna na mróz i zdrowa. Ma bardzo smaczne owoce w smaku przypominające Elstara. Sadzonki jabłoni Pomforyou nadają się idealnie do posadzenia w gruncie na działce czy w ogrodzie przydomowym lub w pojemnikach na tarasie i balkonie. Pochodzenie Jabłoń Pomforyou pochodzi od odmiany Elstar...

  35,00zł
 • 75,00zł W magazynie

  Wiśnia Jachim (S) Cechy charakterystyczne Wiśnia Jachim charakteryzuje się dużymi i bardzo smacznymi owocami oraz kolumnowym pokrojem drzewa, z tego powodu polecana jest do uprawy w ogrodach przydomowych, na działkach a także w pojemnikach na balkonach i tarasach. Jest odporna i łatwa w uprawie. Pochodzenie Odmiana wyhodowana z odmian Köröser  x Safir w...

  75,00zł
 • Produkt wyprzedany
  25,00zł Oczekiwanie na dostawę

  Drzewo rośnie słabo, tworzy małą zwartą koronę typu kompakt, z gałęziami wyrastającymi w górę pod ostrym kątem. Sylvia jest odporna na mróz i choroby, plonuje obficie i corocznie. Owoce zbiera się na początku lipca. Owoce są duże 8,5 - 10 g, ciemnoczerwone, błyszczące. Miąższ bardzo smaczny, zwarty, twardy.

  25,00zł
 • Produkt wyprzedany
  25,00zł Oczekiwanie na dostawę

  Kolumnowy krzew o ciemnym ulistnieniu i wolnym tempie wzrostu, łatwy w uprawie. Dorasta do 2-3 m wys. przy 1 m szer. Młode liście są zielone, ale szybko przybierające ciemnopurpurowe zabarwienie, utrzymujące się aż do jesieni. Kwiaty różowobiałe, zebrane w baldachogrona. Kwitnie w drugiej połowie czerwca. Owoce to niewielkie, kuliste jagody o średnicy...

  25,00zł

Masz ogród lub działkę i poszukujesz odpowiednich roślin do zagospodarowania terenu? Drzewa i krzewy owocowe warto dopasować do powierzchni użytkowej, a także możliwości i czasu, który można przeznaczyć na ich uprawę. Tego rodzaju sadzonki doskonale sprawdzą się zarówno w przestrzeni typowo rekreacyjnej, jak i na terenie uprawnym. Użytkownikom gwarantują przyjemność płynącą z przebywania w otoczeniu natury, a także ze zbioru smacznych i dorodnych owoców.

Czytaj więcej

Na działkę o niewielkiej powierzchni szczególnie polecamy drzewka kolumnowe, które mają wiele zalet. Najważniejszą z nich jest fakt, że ze względu na małą rozłożystość konarów (do około 80 cm), można je sadzić w niewielkiej odległości od siebie, nawet na 1 metr.

Kolejną zaletą wspomnianych roślin jest ich niski wzrost. Z tego względu mogą stać się ozdobą każdej otwartej przestrzeni. Bez problemu uda się je posadzić nawet w donicach i umieścić na tarasie lub większym balkonie. Należy jednak przy tym pamiętać, że w nienaturalnych warunkach potrzebują większego nawodnienia i nawożenia, ze względu na ograniczoną powierzchnię gruntu.

Co ważne, drzewka dość wcześnie wchodzą w stan owocowania. Smacznych jabłek można wypatrywać już w pierwszym lub drugim roku od wysadzenia. Owoce zawiązują się dość gęsto, warto więc pamiętać o ich przerywaniu, aby były dorodniejsze, a rośliny owocowały każdego roku.

Nasze Gospodarstwo Rolne Karolina Wyrzykowska proponuje kilka odmian drzewek owocowych kolumnowych. Oto niektóre z nich:

- Jabłoń kolumnowa Pompink Ginover - odporna na mróz, zdrowa, zaczyna owocować już w 1 roku po posadzeniu. Owocuje bardzo obficie, corocznie. Owoce dojrzewają pod koniec września, są średniej wielkości do dużych, soczyste, bardzo smaczne.

- Jabłoń kolumnowa Pomredrobust Galahad - oporna na mróz, zupełnie odporna na parcha i mączniaka, wcześnie zaczyna owocować, owocuje bardzo obficie. Owoce dojrzewają pod koniec sierpnia, są średniej wielkości do dużych, soczyste, przyjemnie kwaskowate, aromatyczne.

Dwa drzewka to jedynie przykłady dostępnych roślin. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi kategoriami produktów dostępnych w sprzedaży w naszym gospodarstwie rolnym