Jagoda kamczacka Honeybee

10,00zł /opak. termin wysyłki >

Odmiana kanadyjska, krzew: wys. 150 cm, szer. 120 cm, szybko rosnący. Owoc: średnia masa 1,9 g, kształt cylindryczny, w smaku lekko kwaskowe, soczyste i smaczne. Owoce deserowe. Owoce dojrzewają w 2 połowie VI, jagody nie osypują się. W celu uzyskania obfitego plonowania poleca się sadzić kilka różnych odmian obok siebie, polecana są odmiana Aurora.

Jagoda kamczacka jest długowieczna i bardzo wytrzymała na mróz. Łatwa w uprawie, krzewy i owoce nie są porażane przez choroby i szkodniki. Krzew ma zwarty i wzniesiony pokrój, osiągający wysokość do 2 m. Owoce charakteryzują się działaniem ogólnie wzmacniającym, przeciwzapalnym i bakteriostatycznym. Jej owoce nazywane są „jagodami wiecznej młodości”, gdyż znajdują się w nich związki zapobiegające starzeniu się komórek. Owoce nadają się świetnie do wyrobu soków, dżemów, nalewek i win, można je mrozić i suszyć.

Oferujemy dobrze ukorzenione i zdrowe rośliny. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każda roślina jest opatrzona etykietą z nazwą odmiany. Rośliny są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI produkt niedostępny
OPAKOWANIE 1 sztuka
SADZONKA doniczka P9