Jagoda kamczacka Indigo Gem

10,00zł /opak. termin wysyłki >

Jedna z najlepszych odmian do jedzenia na świeżo. Krzew dorasta do wys. 150 cm, szer. 120 cm. Owoce dojrzewają w 2 połowie VI. Owoce nie osypują się. Owoce 1,3 g, słodkie, deserowe, o twardym miąższu. Odmiana plenna - średni plon z krzewu: 4 kg (max 5 kg). W celu uzyskania obfitego plonowania poleca się sadzić kilka różnych odmian obok siebie. Polecane są odmiany: Aurora, Honeybee.

Jagoda kamczacka jest długowieczna i bardzo wytrzymała na mróz. Łatwa w uprawie, krzewy i owoce nie są porażane przez choroby i szkodniki. Krzew ma zwarty i wzniesiony pokrój, osiągający wysokość do 2 m. Owoce charakteryzują się działaniem ogólnie wzmacniającym, przeciwzapalnym i bakteriostatycznym. Jej owoce nazywane są „jagodami wiecznej młodości”, gdyż znajdują się w nich związki zapobiegające starzeniu się komórek. Owoce nadają się świetnie do wyrobu soków, dżemów, nalewek i win, można je mrozić i suszyć.

Oferujemy dobrze ukorzenione i zdrowe rośliny. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każda roślina jest opatrzona etykietą z nazwą odmiany. Rośliny są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
SADZONKA doniczka P9