Czereśnia karłowa Słodkie Serce - samopylna

40,00zł /opak. termin wysyłki >

Czereśnia karłowa Słodkie Serce

Cechy charakterystyczne

Czereśnia Słodkie Serce jest odmianą późną, obficie owocującą o smacznych, chrupiących owocach. Drzewo samopylne, o słabym wzroście.

Pochodzenie

Drzewo

Drzewo rośnie słabo, korona jajowata, średnio zagęszczona. Jest to odmiana samopylna. Owocuje bardzo obficie. Jest bardzo wytrzymała na mróz.

Oferujemy sadzonkę czereśni szczepioną na podkładce skarlającej - drzewa rosną do 3,5 m wysokości i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w drugim roku po posadzeniu).

Owoce

Owoce zbiera się w 8-9. tygodniu dojrzewania czereśni (od połowy do końca lipca). Owoce są średniej wielkości 8-10 g, sercowate, miąższ twardy (typowa chrząstka), o skórce ciemnoczerwonej, błyszczącej, są odporne na pękanie.

Choroby

Drzewo dość odporne na choroby, średnio wrażliwe na moniliozę.

Oferujemy sadzonki czereśni karłowej Słodkie Serce klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA karłowa
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 120-140