wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Grusze2 » Grusza Red Bonkreta Wiliamsa
Nowości
Grusza Red Bonkreta WiliamsaGrusza Red Bonkreta Wiliamsa
Grusza Red Bonkreta WiliamsaGrusza Red Bonkreta Wiliamsa

Grusza Red Bonkreta Wiliamsa

TERMIN WYSYŁKI: po ok. 10 marca

PODKŁADKA: grusza kaukaska

OPAKOWANIE: 1 sztuka

SADZONKA: goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)

WYSOKOŚĆ SADZONKI: 130 -150 cm

Cena:
19,00 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu

Grusza Red Bonkreta Wiliamsa (Bartlett)

Cechy szczególne

Grusza Red Bonkreta Wiliamsa jest jedną z najpopularniejszych grusz na świecie. Zaczyna owocować wcześnie, plonuje obficie i corocznie rodząc owoce duże i wyśmienite w smaku. Kwintesencja smaku gruszki.

Pochodzenie

Red Bonkreta Wiliamsa jest czerwonym sportem odmiany Bonkreta Wiliamsa, bardzo starej odmiany angielskiej, pochodzącej z połowy XVIII wieku.

Drzewo

Drzewo po wejściu w okres owocowania rośnie słabo. Korona jest stożkowa, zagęszczona. Kwitnie średnio późno, jest bardzo dobrym zapylaczem dla wielu odmian grusz. W okres owocowania wchodzi bardzo wcześnie, owocuje obficie i corocznie. Lubi stanowiska ciepłe i osłonięte od wiatru.

Owoce

Owoce zbiera się na początku września. Owoce są średniej wielkości lub duże, jajowate o nierównej, pofałdowanej powierzchni. Skórka gładka, cienka, z czerwonym rumieńcem. Miąższ kremowobiały, bardzo delikatny, masłowaty, soczysty, niezwykle aromatyczny, o korzennym posmaku, bardzo smaczny. Świetna gruszka do bezpośredniego spożycia i najlepsza na susz i przetwory.

Oferujemy drzewka gruszy Red Bonkreta klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu.

TERMIN WYSYŁKI: po ok. 10 marca

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.