Grusza Generał Leclerc - karłowa

25,00zł /opak. termin wysyłki >

Grusza Generał Leclerc

Cechy szczególne

Grusza General Leclerc zaczyna owocować bardzo wcześnie, już w 2 roku po posadzeniu, owocuje obficie i corocznie wydając piękne, duże i smaczne owoce. Grusza wybitnie deserowa.

Pochodzenie

Jest to odmiana francuska, siewka gruszy Komisówka. Wyhodowana we francuskiej szkółce w 1950 roku.

Drzewo

Drzewo rośnie silnie, tworzy zagęszczone korony, wyniosłe z grubymi konarami. Kwitnie średnio późno. Dobrymi zapylaczami są m.in. Konferencja, Komisówka, Bonkreta Wiliamsa. Drzewo wchodzi wcześnie w okres owocowania, plonuje obficie i corocznie.

Oferujemy gruszę General Leclerc na podkładce karłowej, dzięki temu drzewka rosną słabiej do 2-2,5 m wys. (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu drzewka).

Owoce

Owoce zbiera się na początku października, do konsumpcji nadają się 2 tygodnie po zbiorze, bardzo dobrze się przechowują. Owoce są bardzo duże, o zmiennym kształcie. Skórka pokryta atrakcyjnym brązowomiodowym ordzawieniem. Miąższ kremowobiały, drobnoziarnisty, delikatny, soczysty, kwaskowato-słodki, bardzo smaczny.

Choroby

Średnio podatna na parcha.

Oferujemy gruszę Generał Leclerc  klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA pigwa S1
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm