Grusza konferencja karłowa

25,00zł /opak. termin wysyłki >

Grusza Konferencja

Cechy szczególne

Grusza Konferencja jest ceniona za niezawodność w plonowaniu, smaczne owoce i dużą odporność na choroby. Łatwa w uprawie.

Pochodzenie

Konferencja to stara odmiana pochodzenia angielskiego, wprowadzona do handlu w1894 r.

Drzewo

Drzewo rośnie średnio silnie. Korona jest wyniosła z gałęziami wzniesionymi, pokrytymi licznymi krótkopędami. Kwitnie średnio wcześnie. Wcześnie zaczyna owocować, owocuje corocznie, bardzo obficie, zawiązując owoce po kilka w pęczkach, dlatego wymaga przerzedzania związków owoców w czerwcu. Wytrzymała na mróz.

Oferujemy gruszę Konferencję na podkładce karłowej, dzięki temu drzewka rosną słabiej do 2-2,5 m wys. (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w 1 lub 2 roku po posadzeniu drzewka).

Owoce

Owoce zbiera się w drugiej połowie września. Owoce średniej wielkości, wydłużone, o skórce matowej, zielonkawożółtej, silnie ordzawione. Miąższ żółtawobiały, słodki, soczysty, zwarty, bardzo smaczny.

Choroby

Bardzo odporna na choroby, dostatecznie odporna na parch.

Oferujemy sadzonkę gruszy Konferencja karłową klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA pigwa S1
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 120-140