Grusza Komisówka - karłowa

25,00zł /opak. termin wysyłki >

Grusza Komisówka

Cechy szczególne

Grusza Komisówka jest popularna ze względu na nadzwyczaj smaczne i duże owoce. Odmiana wybitnie deserowa.

Pochodzenie

Stara odmiana francuska wyhodowana w połowie XIX w.

Drzewo

Drzewo rośnie średnio silnie, tworzy korony wzniesione o długich i grubych gałęziach. Kwitnie późno. Zapylaczami dla nie mogą być m.in.: Konferencja, Faworytka, Bonkreta Wiliamsa. Szczepiona na podkłądce karłowej średnio wcześnie wchodzi w okres owocowania i tylko takie sadzonki nadają się do ogrodów przydomowych i na działki. Owocuje corocznie i umiarkowanie. Lubi gleby żyzne i ciepłe stanowiska.

Oferujemy gruszę Komisówkę na podkładce karłowej, dzięki temu drzewka rosną słabiej do 2-2,5 m wys. (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania.

Owoc

Owoce zbiera się od początku października, przed zbiorem łatwo opadają. Owoce duże lub bardzo duże do 450 g, szerokojajowate, o skórce zielonożółtej ze słabym pomarańczowo-czerwonym rumieńcem i licznymi brązowymi punktami. Miąższ kremowy, nadzwyczaj soczysty, masłowaty, aromatyczny, wybitnie deserowy, nadzwyczaj smaczny.

Choroby

Dostatecznie wytrzymała na parcha.

Oferujemy sadzonki gruszy Komisówka klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA pigwa S1
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm