Grusza Dobra Szara - karłowa

25,00zł /opak. termin wysyłki >

Grusza Dobra Szara

Cechy szczególne

Grusza Dobra Szara należy do wczesnych odmian grusz. Owoce ma małe do średniej wielkości nadające się do bezpośredniego spożycia oraz na kompoty i susz. Odporna na choroby. Ze względu na wielkość owoców odmiana raczej dla koneserów.

Pochodzenie

Bardzo stara odmiana francuska pochodząca z XVII wieku.

Drzewo

Rośnie bardzo silnie. Podkładki karłowe znacznie ograniczają rozmiary Dobrej Szarej i tylko takie drzewka można sadzić w ogrodach i na działkach. Korona jest szerokostożkowa lub kulista, dość luźna. Kwitnie późno. Owocuje bardzo obficie, ale najczęściej przemiennie. Na mróz jest odporne.

Oferujemy gruszę Dobrą Szarą na podkładce karłowej, dzięki temu drzewka rosną słabiej (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu drzewka).

Owoce

Owoce dojrzewają pod koniec sierpnia, krótko po Faworytce, przechowują się bardzo krótko. Owoce średniej wielkości, przy obfitym owocowaniu drobne 60 g. Skórka gruba, chropowata, zielonożółta, pokryta szarym ordzawieniem. Miąższ zielonkawokremowy, gruboziarnisty, soczysty, słodkowinny, aromatyczny, korzenny, smaczny.

Choroby

Grusza Dobra Szara jest odporna na choroby, szczególnie na parch.

Oferujemy drzewka klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA pigwa S1
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm