Grusza Klapsa Późna - karłowa

25,00zł /opak. termin wysyłki >

Grusza Klapsa Późna

Cechy szczególne

Grusza owocująca obficie i corocznie, o owocach dużych i bardzo dużych (300-500 g), wyjątkowo smacznych. Mimo tego, że jest to odmiana dojrzewająca w październiku, owoce nie nadają się do dłuższego przechowywania.

Pochodzenie

nieznane

Drzewo

Drzewo rośnie umiarkowanie, korona jest wąskostożkowa. Zaczyna owocować wcześnie, owocuje corocznie i obficie.

Grusza szczepiona na podkładce karłowej, dzięki temu drzewka rosną słabiej do 2-2,5 m wys. (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu drzewka).

Owoce

Owoce zbiera się od początku października, nie nadają się do długiego przechowywania. Owoce duże lub bardzo duże (300 g do 500g). Miąższ kremowy, masłowy, słodki, delikatny, bardzo soczysty i bardzo smaczny, rozpływający się w ustach.

Oferujemy drzewka klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA pigwa S1
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm