Grusza Cukrówka - karłowa

25,00zł /opak. termin wysyłki >

Grusza Cukrówka (Koźlarka)

Cechy szczególne

Grusza Cukrówka nie zachwyca wielkością owoców, za to są one wyjątkowo smaczne, a drzewo owocuje niezawodnie corocznie. Odmiana polecana szczególnie do uprawy w ogrodach i na działkach także ze względu na dużą odporność na choroby.

Pochodzenie

Grusza Cukrówka znana także pod nazwą Koźlarka jest starą odmianą pochodzącą z Niemiec.

Drzewo

Drzewo rośnie średniosilnie, korona jest szerokostożkowa. Zaczyna owocować wcześnie, owocuje bardzo obficie i corocznie. Lubi ciepłe stanowiska, glebę żyzną i wilgotną. Dobrymi zapylaczami dla nie są m.in. Klapsa, Bonkreta Wilamsa, Dobra Ludwika

Oferujemy sadzonki gruszy Cukrówka na podkładce karłowej, dzięki czemu drzewko rośnie słabo do 2-2,5 m wys i szer. i wcześnie zaczyna owocować (już nawet w 2 roku po posadzeniu).

Owoce

Owoce zbiera się na przełomie sierpnia i września. Drzewo zawiązuje owoce po 3-4 w pęczkach. Owoce są małe lub średniej wielkości, o skórce gładkiej, delikatnej, zielonożółtej z ciemnoczerwonym rumieńcem od strony nasłonecznionej, pokrytej licznie brązowymi punktami. Miąższ zielonkawobiały, bardzo soczysty i słodki, o wyśmienitym korzennym aromacie.

Choroby

Odporna na choroby i szkodniki.

Oferujemy sadzonki gruszy Cytrynówka klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu. Korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA pigwa S1
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm