Grusza Schweizerhose

25,00zł /opak. termin wysyłki >

Grusza Schweizerhose

Cechy szczególne

Grusza o nieprzeciętnych w wyglądzie, mocno paskowanych owocach, przypominających uniform Szwajcarskiej Gwardii Papieskiej (stąd nazwa).

Pochodzenie

Jest to bardzo stara odmiana, pochodząca z XVII wieku.

Drzewo

Drzewo rośnie silnie, później jego wzrost słabnie. Młode pędy również mają charakterystyczne paskowane, zielono-czerwone zabarwienie. Wymaga stanowisk ciepłych, słonecznych, na zimnych wydaje owoce mało smaczne. Owocuje umiarkowanie obficie i jak wiele starych odmian przemiennie.

Owoce

Owoce dojrzewają bardzo późno, od początku do połowy października. Owoce nie opadają z drzew przed zbiorem. Owoce średniej wielkości, o wyjątkowym zabarwieniu skórki w kolorowe paski, czerwone, żółte i zielone. Miąższ delikatny, soczysty, słodki, o dobrym smaku (lepszym na ciepłych stanowiskach).

Choroby

Odporna na choroby

Oferujemy sadzonki gruszy Schweizerhose klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI produkt niedostępny
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA grusza kaukaska
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm