Grusza Red Bonkreta Wiliamsa

19,00zł /opak. termin wysyłki >

Grusza Red Bonkreta Wiliamsa (Bartlett)

Cechy szczególne

Grusza Red Bonkreta Wiliamsa jest jedną z najpopularniejszych grusz na świecie. Zaczyna owocować wcześnie, plonuje obficie i corocznie rodząc owoce duże i wyśmienite w smaku. Kwintesencja smaku gruszki.

Pochodzenie

Red Bonkreta Wiliamsa jest czerwonym sportem odmiany Bonkreta Wiliamsa, bardzo starej odmiany angielskiej, pochodzącej z połowy XVIII wieku.

Drzewo

Drzewo po wejściu w okres owocowania rośnie słabo. Korona jest stożkowa, zagęszczona. Kwitnie średnio późno, jest bardzo dobrym zapylaczem dla wielu odmian grusz. W okres owocowania wchodzi bardzo wcześnie, owocuje obficie i corocznie. Lubi stanowiska ciepłe i osłonięte od wiatru.

Owoce

Owoce zbiera się na początku września. Owoce są średniej wielkości lub duże, jajowate o nierównej, pofałdowanej powierzchni. Skórka gładka, cienka, z czerwonym rumieńcem. Miąższ kremowobiały, bardzo delikatny, masłowaty, soczysty, niezwykle aromatyczny, o korzennym posmaku, bardzo smaczny. Świetna gruszka do bezpośredniego spożycia i najlepsza na susz i przetwory.

Oferujemy drzewka gruszy Red Bonkreta klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu.

TERMIN WYSYŁKI do 7 dni roboczych
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA grusza kaukaska
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm