Grusza Lukasówka - karłowa

25,00zł /opak. termin wysyłki >

Grusza Lukasówka

Cechy szczególne

Pochodzenie

Znaleziona we Francji jako siewka w drugiej połowie XIX w.

Drzewo

Rośnie silnie, tworząc korony szerokostożkowate. Kwitnie wcześnie, zapylana jest m.in. przez Klapsę, Bonkretę W., Konferencję, Komisówkę. Lubi gleby ciepłe i żyzne. W okres owocowania wchodzi wcześnie, owocuje corocznie, bardzo obficie.

Oferujemy gruszę Lukasówkę na podkładce karłowej, dzięki temu drzewka rosną słabiej do 2-2,5 m wys. (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu drzewka).

Owoce

Owoce dojrzewają na przełomie września i października. Owoce duże lub bardzo duże, jajowatoowalne, o skórce gładkiej zielonożółtej. Miąższ biały, słodkowinny, soczysty, delikatny, bardzo smaczny.

Choroby

Podatna na parcha.

Oferujemy drzewka gruszy Lukasówka klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA pigwa S1
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm