Jabłoń Sawa - odporna i smaczna

21,00zł /opak. termin wysyłki >

Jabłoń Sawa

Cechy szczególne

Jabłoń Sawa to jedna z cenniejszych jesiennych odmian jabłoni deserowych polecana do uprawy amatorskiej. Sawa jest bardzo odporna na choroby, wytrzymała na mróz i ma piękne owoce.

Pochodzenie

Jest to odmiana polska i została wyhodowana w SGGW z odmian Primula i Fantazja.

Drzewo

Drzewo początkowo rośnie silnie ale w okresie owocowania jego wzrost słabnie. Jest odporne na mróz. Odmiana Sawa wcześnie zaczyna owocować, owocuje corocznie i bardzo obficie. Kwitnie średnio wcześnie.

Oferujemy sadzonki jabłoni Sawa na podkładce słaborosnącej, dzięki temu drzewka rosną słabiej do 2,5 m wys. i szer. (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu drzewka).

Owoce

Owoce zbiera się w połowie września, przed zbiorem nie opadają. Owoce Sawy są duże, skórka gładka, błyszcząca, jaskrawoczerwona. Miąższ jest kremowobiały, średnio soczysty, aromatyczny, słodko-kwaskowaty, bardzo smaczny.

Choroby

Jabłoń odmiany Sawa jest całkowicie odporna na parcha i bardzo odporna na mączniaka.

Oferujemy sadzonki jabłoni Sawa bardzo dobrze ukorzenione,  zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI do 7 dni roboczych
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA P14
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm