Jabłoń kolumnowa Kozolupsky

25,00zł /opak. termin wysyłki >

Jabłoń Kozolupsky®

Cechy szczególne

Jabłoń Kozolupsky to drzewo o pokroju kolumnowym, które jest przede wszystkim ozdobą ogrodu, ze względu na błyszczące zielono bordowe liście i piękne ciemno różowe kwiaty. Odporna na mróz i choroby (odporna na parcha i mączniaka).

Pochodzenie

Jest to nowa odmiana jabłoni wyhodowana w Czechach. Posiadamy wyłączność na produkcję w Polsce sadzonek jabłoni Kozolupskiej.

Drzewo

Drzewo o wzroście kolumnowym, z gałęziami wyrastającymi pod kątem ostrym, krótkie międzywęźla. Dorasta do 2,5 - 3 m wysokości,  50-70 cm szerokości. Kwitnie obficie. Jabłoń Kozolupska jest bardzo dobrym zapylaczem dla innych, deserowych odmian jabłoni.

Owoce

Wydaje ciemno bordowe owoce o czerwonym miąższu i ciemnoczerwonym soku, średnicy 3 cm, kwaskowate, cierpkie, nadające się na przetwory. Niezerwane są źródłem pożywienia dla ptaków przez zimę.

Choroby

Jabłoń Kozolupsky jest bardzo odporna na choroby grzybowe.

Oferujemy sadzonki jabłoni klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA MM106
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 40-60