Jabłoń Szara Reneta - najlepsza na szarlotkę

21,00zł /opak. termin wysyłki >

Jabłoń Szara Reneta

Cechy szczególne

Jabłoń Szara Reneta jest cenną odmianą ze względu na niepowtarzalny korzenny smak, przydatność do wypieku ciast i na przetwory oraz wysoką odporność na parcha i mączniaka.

Pochodzenie

Bardzo stara odmiana pochodząca z Holandii, wyhodowana w XIX w.

Drzewo

Drzewo rośnie bardzo silnie, tworzy koronę kulistą, nieco spłaszczoną, o konarach pokrytych licznymi krótkopędami. Kwitnie średniowcześnie. Zaczyna owocować średnio wcześnie,owocuje umiarkowanie, corocznie. Lubi gleby żyzne i ciepłe.

Oferujemy sadzonki jabłoni Szara Reneta na podkładce półkarłowej, dzięki temu drzewka rosną słabiej do 2,5 m wys. i szer. (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu drzewka).

Owoce

Owoce zbiera się w październiku, bardzo długo się przechowują. Owoce Szarej Renety są duże lub bardzo duże, o zielonkawożółtej ordzawionej, matowej skórce. Miąższ ścisły, kruchy, zielonkawokremowy, korzenny, kwaśny, idealy na przetwory i szarlotki.

Choroby

Oferujemy sadzonki jabłoni Renety Szarej klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI produkt niedostępny
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA M9
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm