Jabłoń Witos - szklanka soku z 1 jabłka

21,00zł /opak. termin wysyłki >

Jabłoń Witos

Cechy charakterystyczne

Odmiana odporna na parcha, bardzo plenna, owoce są najbardziej soczyste ze wszystkich odmian jabłek.

Pochodzenie

Jabłoń Witos to polska odmiana, wyhodowana w SGGW w Warszawie z odmian Primula i Fantazja.

Drzewo

Drzewo charakteryzuje się bardzo silnym wzrostem, korony są duże i rozłożyste dlatego w ogrodach i na działkach powinno się sadzić sadzonki jabłoni Witos szczepione na na podkładce karłowej lub półkarłowej. Drzewo Witosa zaczyna owocować wcześnie, owocuje obficie, corocznie. Jest odporne na mróz.

Owoce

Owoce zbiera się w połowie września. Owoce są bardzo duże i duże, kuliste, spłaszczone o skórce cienkiej, gładkiej, zielonkawożółtej pokrytej czerwonym paskowanym rumieńcem. Miąższ biały, bardzo soczysty, delikatny, aromatyczny, kwaskowato-słodki, bardzo smaczny. Jabłka odmiany Witos nadają się do bezpośredniego spożycia a szczególnie są polecane na soki (z jednego jabłka szklanka soku!)

Owoce powinny być zebrane w terminie, w przeciwnym wypadku mocno już dojrzałe mogą opadać.

Choroby

Jabłoń Witos jest odporna na parcha, mało podatna na mączniaka.

Oferujemy sadzonki jabłoni Witos klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA M9
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm