Jabłoń czerwonomiąższowa Rosette ®

69,00zł /opak. termin wysyłki >

Jabłoń Rosette ®

Cechy charakterystyczne

Jabłoń Rosette ® wyróżnia się niezwykłymi owocami, których miąższ jest różowo-czerwony o doskonałym smaku nieco przypominającym truskawki i maliny. Drzewo Rosetty jest bardzo odporne na choroby. Ze względu na słaby wzrost nadaje się na działki i do ogrodów.

Pochodzenie

Jabłoń wyhodowana z odmiany jabłoni Discovery

Drzewo

Drzewo rośnie słabo. Kwitnie średnio wcześnie. Wcześnie zaczyna owocować, owocuje obficie. W latach intensywnego owocowania należy przerzedzić zawiązki owoców w czerwcu aby mieć owoce odpowiedniej wielkości.

Owoce

Owoce zbiera się w połowie sierpnia. Owoce jabłoni Rosette są średniej wielkości, okrągłe, spłaszczone, o pięknym różowo-czerwonym kolorze skórki i takim samym miąższu. Są jędrne, soczyste, kwaskowato słodkie, z nutą truskawkowo-malinową. Owoce są doskonałe do jedzenia prosto z drzewa i rewelacyjne na soki, które mają intensywną czerwoną barwę a także pięknie wyglądają jako dodatek do sałatek. Owoce należy zbierać w pełni dojrzałe.

Choroby

Jabłoń odporna na choroby, w tym na parcha (odporność Rvi6).

Oferujemy sadzonki jabłoni Rosette ® klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu  korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA M26
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm