Jabłoń Katja - odporna, lubiana przez dzieci

21,00zł /opak. termin wysyłki >

Jabłoń Katja (syn. Katy)

Cechy szczególne

Jabłoń Katja to atrakcyjna odmiana, plenna i łatwa w uprawie. Jest cenną odmianą amatorską ze względu na bardzo dużą odporność na choroby i mróz (polecana także w północno wschodnie regiony Polski). Ze względu na piękne czerwone owoce i łagodny smak jest bardzo lubiana przez dzieci.

Pochodzenie

Odmiana jabłoni Katja została wyhodowana w Szwecji w 1947 roku. Powstała z odmian James Grieve i Worcester Pearmain.

Drzewo

Rośnie umiarkowanie silnie. Tworzy koronę wzniesioną, kulistą, mocno ulistnioną. Zaczyna wcześnie owocować, owocuje obficie i corocznie. Kwitnie wcześnie, jest bardzo dobrym zapylaczem dla wielu odmian kwitnących w tym samym czasie. Zapylacze dla Katji to m.in. Papierówka, James Grieve, Lobo, Spartan.

Oferujemy sadzonkę jabłoni Katja szczepioną na podkładce półkarłowej.

Owoce

Owoce zbiera się w trzeciej dekadzie sierpnia. Owoce są średniej wielkości lub małe, skórka średnio gruba, sucha, pokryta w znacznej części czerwonym rumieńcem. Miąższ biało-kremowy, bardzo soczysty, łagodny, lekko kwaskowy, w smaku nieco przypominający truskawki. Jabłko deserowe, świetne do gotowania oraz na sok - sok jest piękny czerwono-pomarańczowy, kolorem podobny do soku grejpfrutowgo.

Choroby

Jest to bardzo odporna odmiana - mała wrażliwość na parcha, mączniaka, zarazę ogniową i choroby kory i drewna.

Oferujemy sadzonki jabłoni Katja klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu.

TERMIN WYSYŁKI do 7 dni roboczych
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA P14
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm