Jabłoń Alwa - słodkie owoce

21,00zł /opak. termin wysyłki >

Jabłoń Alwa

Cechy szczególne

Jabłoń Alwa ma bardzo smaczne, winnosłodkie owoce.

Pochodzenie

Wyhodowana została w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach w latach 50. XX w.

Drzewo

Drzewo rośnie bardzo silnie, dlatego w ogrodach i na działkach powinny być sadzone sadzonki jabłoni Alwa zaszczepione na karłowych podkładkach. Korona jest rozłożysta, luźna, o sztywnych konarach z małą liczbą krótkopędów, łatwa w formowaniu. Kwitnie średniopóźno, długo.

Oferujemy jabłoń Alwy na podkładce karłowej, dzięki temu drzewka rosną słabiej do 2 m wys. i szer. (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu drzewka).

Owoce

Owce zbiera się od początku października. Owoce średniej wielkości, kuliste, lekko spłaszczone, o skórce pokrytej karminowoczerwonym rumieńcem. Miąższ jest biały, winno słodki, soczysty, orzeźwiający, bardzo smaczny. Owoce jabłoni Alwa nadają się do bezpośredniego spożycia jak i na przetwory, są wyjątkowo dobre na szarlotkę lub mus, gdyż miąższ nie ciemnieje podczas obróbki.

Choroby

Jabłoń Alwa jest mało wrażliwa na mączniaka, średnio podatna na parcha, wysoce odporna na choroby kory i drewna.

Oferujemy sadzonki jabłoni Alwa klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu.

TERMIN WYSYŁKI do 7 dni roboczych
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA M9
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm