wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Karłowe drzewa owocowe2 » Śliwa Miragrande karłowa
Śliwa Miragrande karłowa

Śliwa Miragrande karłowa

Czas wysyłki: po ok. 5 października

Cena:
28,00 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu

Śliwa Miragrande

Cechy charakterystyczne

Śliwka przypominająca w smaku aromatyczne mirabelki, jednak w przeciwieństwie do małych mirabelek owoce Miragrande są dwa razy większe. Dojrzałe owoce nie opadają z drzewa przed zbiorem.

Pochodzenie

Odmiana wyhodowana na niemieckim uniwersytecie Geisenheim z odmian Mirabelka z Herrenhausen x Yellow Plum

Drzewo

Drzewo rośnie silnie, kwitnie na pędach jednorocznych i starszych. Śliwa Miragrande kwitnie średnio późno, jest samopylna. Wcześnie zaczyna owocować, nawet w drugim roku po posadzeniu i owocuje obficie.
Oferujemy śliwę Miragrande na szczepioną na podkładce skarlającej wangenheima - drzewa rosną słabo i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu).

Owoce

Owoce zbiera się pod koniec sierpnia. Owoce mają około 20 g. Są złotożółte z licznymi czerwonymi kropkami z jasnymi obwódkami. Miąższ żółty, zwarty, soczysty, słodki, bardzo aromatyczny, łatwo oddziela się od pestki. Śliwki nie opadają z drzewa przed zbiorem i nie pękają.

Choroby

mało wrażliwa na choroby grzybowe, owoce mało wrażliwe na moniliozę, tolerancyjna wobec szarki

Oferujemy sadzonki śliwy Miragrande klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.