Śliwa Renkloda Ulena karłowa

25,00zł /opak. termin wysyłki >

Śliwa Renkloda Ulena

Cechy charakterystyczne

Śliwa Renkloda Ulena jest ceniona za duże i wyjątkowo smaczne owoce.

Pochodzenie

Stara odmiana pochodząca z XIX w. z Francji.

Drzewo

Drzewo rośnie bardzo silnie, korona jest duża i rozłożysta. Kwitnie średniowcześnie, jest samopylne. Owocuje bardzo obficie, ale przemiennie. Aby zapobiec przemienności owocowania, należy przerzedzać zawiązki owoców. Renkolda Ulena szczepiona na podkładce karłowej wangenheima rodzi owoce już w 2. roku po posadzeniu, szczepione na ałyczy dopiero w 5 roku po posadzeniu. 

Oferujemy śliwę Renklodę Ulenę szczepioną na podkładce skarlającej wangenheima - drzewa rosną do 2,5-3,5 m wys. i szer. i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w drugim roku po posadzeniu).

Owoce

Owoce dojrzewają od połowy sierpnia. Owoc duży 50g, kulisty, o skórce żółtej z białym nalotem i białymi cętkami z zieloną lub czerwoną obwódką. Miąższ złotożółty, miękki, galaretowaty, bardzo soczysty i aromatyczny, średnio dobrze odchodzący od pestki. Śliwka deserowa i na przetwory, świetna na kompoty i dżemy.

Choroby

Odmiana średnio wrażliwa na szarkę, podatna na brunatną zgniliznę drzew pestkowych (monilioza)

Oferujemy sadzonki śliwy Renklody Uleny klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu.

TERMIN WYSYŁKI produkt niedostępny
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA karłowa wangenheima
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm