Śliwa Renkloda Zielona - karłowa

25,00zł /opak. termin wysyłki >

Śliwa Renkloda Zielona

Cechy charakterystyczne

Pochodzenie

Pochodzi prawdopodobnie z połowy XVI w z Włoch.

Drzewo

Drzewo rośnie silnie, po wejściu w okres owocowania średnio silnie. Korona kulista, zagęszczona z licznymi krótkopędami. Drzewo zaczyna owocować średnio późno, plonuje bardzo dobrze i regularnie. Dobrze owocuje na żyznych i wilgotnych glebach oraz ciepłych stanowiskach.

Śliwa szczepiona na podkładce skarlającej wangenheima - drzewa rosną do 2,5-3,5 m wys. i szer. i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w drugim roku po posadzeniu).

Owoce

Owoce dojrzewają od końca sierpnia do połowy września. Owoce są okrągłe, średniej i dużej wielkości, zielone z jasnoniebieskim nalotem i czerwonym kropkowanym rumieńcem. Miąższ żółto-zielony, soczysty, bardzo smaczny, słodki, lekko korzenny, bardzo dobrze odchodzi od pestki.

Choroby

Odmiana atakowana przez szkodniki, wrażliwa na moniliozę.

Oferujemy drzewka klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI produkt niedostępny
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA karłowa wangenheima
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm