Śliwa Renkloda Althana - karłowa

25,00zł /opak. termin wysyłki >

Śliwa Renkloda Althana

Cechy charakterystyczne

Renkloda Althana jest ceniona za doskonały smak i ładny wygląd owoców.

Pochodzenie

Stara odmiana, siewka Renklody Zielonej pochodząca z XIX w.

Drzewo

Drzewo rośnie średnio silnie, korona jest kulista, słabo rozgałęziona, zwarta. Drzewo kwitnie średnio wcześnie. Drzewo wcześnie wchodzi w okres owocowania, owocuje średnio obficie, corocznie. Dobrze owocują drzewa sadzone na żyznej glebie i ciepłym stanowisku.

Oferujemy sadzonki śliwy Renklody Althany szczepione na podkładce skarlającej wangenheima - drzewa rosną do 2,5-3,5 m wys. i szer. i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w drugim roku po posadzeniu).

Owoce

Owoce Renklody Althany zbiera się pod koniec sierpnia. Owoce średniej wielkości lub duże, kuliste. Skórka różowożółta, u owoców dojrzałych z czerwonofioletowym rumieńcem i mocnym nalotem woskowym. Miąższ pomarańczowy, słodki jak miód, wyjątkowo smaczny, soczysty, o korzennym aromacie. Miąższ dobrze oddziela się od pestki.

Choroby

Odmiana niewrażliwa na szarkę.

Oferujemy sadzonki śliwy Renkloda Althana klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI produkt niedostępny
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA karłowa wangenheima
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm