Śliwa Mirabelka z Nancy

21,00zł /opak. termin wysyłki >

Śliwa Mirabelka z Nancy

Cechy charakterystyczne

Mirabelka ceniona jest za niepowtarzalny aromat owoców (znacznie smaczniejszy od owoców ałyczy), które nadają się nie tylko do spożycia w stanie świeżym lecz są wybitnie przydatne na wszelkie przetwory: kompoty, dżemy, alkohole.

Pochodzenie

Stara odmiana uprawiana w Europie od XVIII w.

Drzewo

Drzewo rośnie średnio silnie, korona jest kulista, dość zagęszczona. Zaczyna owocować średnio wcześnie, owocuje bardzo obficie, przemiennie. Jest to odmiana samopylna.

Owoce

Owoce dojrzewają pod koniec lipca, należy je zebrać w terminie, w przeciwnym razie masowo opadają z drzewa. Owoce są małe, kuliste, o skórce żółtej, pokrytej białym nalotem i miąższu żółtym, słodkim, soczystym, aromatycznym, korzennym, bardzo smacznym, łatwo oddzielającym się od pestki.

Choroby

Odporna na choroby

Oferujemy sadzonki śliwy MIrabelka klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA ałycza
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm