Śliwa Węgierka Zwykła

21,00zł /opak. termin wysyłki >

Śliwa Węgierka Zwykła

Cechy szczególne

Śliwa Węgierka Zwykła to odmiana o wyśmienitych w smaku owocach, wybitnie nadających się na susz, powidła, śliwowicę.

Pochodzenie

Bardzo stara odmiana pochodząca prawdopodobnie z Azji Mniejszej, skąd dostała się do Europy, gdzie jest znana od połowy XVII w. Do Polski dotarła z Węgier, i stąd pochodzi nazwa Węgierki.

Drzewo

Drzewo rośnie średnio silnie, korona jest kulista. Kwitnie bardzo późno, jest samopylne. Dość późno zaczyna owocować. w 4-5 roku po posadzeniu. Plonuje średnio obficie i corocznie.

Owoce

Owoce zbiera się pod koniec września. Owoce są małe lub średniej wielkości o miąższu jędrnym, soczystym, aromatycznym i bardzo słodkim, wyśmienitym w smaku, łatwo odchodzącym od pestki. Szczególnie smaczne są owoce długo pozostające na drzewie, mocno dojrzałe. Owoce Węgierki Zwykłej są doskonałe do bezpośredniego spożycia, na susz i na wszelkie przetwory.

Choroby

Odporna na brunatną zgniliznę, bardzo wrażliwe na szarkę.

Oferujemy sadzonki śliwy Węgierki Zwykłej klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu.Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA ałycza
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm