Wiśnia Kelleris

21,00zł /opak. termin wysyłki >

Wiśnia Kelleris

Cechy charakterystyczne

Wiśnia Kelleris ma wyborne w smaku owoce idealne do jedzenia na świeżo oraz świetnie nadające się na przetwory, soki, kompoty czy dżemy. Owocuje nadzwyczaj regularnie i obficie.

Pochodzenie

Odmiana pochodząca z Danii.

Drzewo

Drzewo rośnie średnio silnie, konary wyrastają po kątem ostrym, dlatego w pierwszych latach formowania pędy należy odginać. Wcześnie wchodzi w okres owocowania, owocuje nadzwyczaj regularnie i obficie. Odmiana samopylna.

Owoce

Owoce dojrzewają na początku lipca. Wiśnia Kelleris to wiśnia typu glaza - silnie błyszczące owoce są średniej wielkości, dojrzałe ciemno czarne, o ciemnym, silnie barwiącym, słodkawym i aromatycznym soku. Miąższ dość dobrze odchodzi od pestki. Świetna wiśnia deserowa jak i na przetwory, szczególnie polecana na soki.

Choroby

Mało podatna na drobną plamistość i raka bakteryjnego, wrażliwa na moniliozę.

Oferujemy sadzonki wiśni Kelleris klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA antypka
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm