Tuja Szmaragd 100-120 cm

18,00zł /opak. termin wysyłki >

Produkt wyprzedany

Oferujemy roślinę kopaną z gruntu (dajemy gwarancję na przyjęcie się roślin), z dużą bryłą korzeniową pakowaną w jutę, gęstą i zdrową, wys. 100-120 cm.

Rośliny są kopane na zamówienie. TUJ NIE WYSYŁAMY KURIEREM. Możliwy odbiór osobisty lub nasz transport (w Legnicy i okolicach) za dodatkową opłatą.

CENA PROMOCYJNA PRZY ZAMÓWIENIACH SKŁADANYCH DO KOŃCA MARCA.

Thuja occidentalis Smaragd

Jedna z najlepszych stożkowych odmian żywotnika, o średnio silnym wzroście, osiągająca w wieku 10 lat ok. 2,5 m wys. Gałązki delikatne, ciemnozielone, nie brązowieją w okresie zimy. Polecana na żywopłoty nie formowane, na cmentarze i do pojemników. Gęstość sadzenia w rzędzie: 80 cm.

Czytaj więcej

Żywotnik zachodni Szmaragd

Żywotniki, nazywane potocznie tujami, są jednymi z najczęściej wybieranych krzewów iglastych. Do grupy trzech hodowanych w naszym kraju gatunków tego krzewu należy żywotnik zachodni (Thuja occidentalis), od którego powstało wiele odmian wyróżniających się ubarwieniem igieł czy wysokością. Jedną z nich jest Tuja Szmaragd stanowiąca popularną ozdobę w przydomowych ogrodach, ze względu na swoją charakterystyczną, intensywną barwę łusek. Krzewy iglaste tej odmiany mają zwarty i lekko stożkowy pokrój, a w ciągu kilku lat może osiągnąć wysokość nawet do dwóch metrów. Podobnie jak reszta żywotników zachodnich, Szmaragd jest rośliną zimozieloną, a dodatkowo nawet w okresie zimowym jej igły nie brązowieją i zachowują piękny kolor. Niewielkie wymagania w zakresie uprawy, niepowtarzalny wygląd oraz przystępna cena sprawiają, że tuje szmaragdowe są bardzo ciekawym rozwiązaniem w każdym ogrodzie.

Jak pielęgnować Tuję Szmaragd?

Krzewy te nie muszą być przycinane, wyjątek stanowi przypadek, gdy chcemy nadać im formę żywopłotu. Aby cieszyć się pięknem szmaragdowej odmiany żywotnika zachodniego nie trzeba posiadać dużych umiejętności ogrodniczych, ani poświęcić wiele czasu na uprawę rośliny, jednak warto pamiętać o kilku istotnych zasadach:

- krzew ten najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych;

- potrzebuje żyznej, luźnej lub wapiennej gleby;

- ma dość płytki system korzeniowy, dlatego w czasie suszy lub upałów należy pamiętać o zapewnieniu roślinie dostatecznej ilości wody;

- warto zadbać o dostarczenie składników odżywczych stosując w tym celu nawozy wieloskładnikowe;

- dobrym pomysłem jest również ściółkowanie podłoża wokół krzewu, które nie tylko dodaje waloru dekoracyjnego, ale również poprawia strukturę gleby i zmniejsza jej parowanie.

TERMIN WYSYŁKI odbiór osobisty
OPAKOWANIE 1 sztuka
SADZONKA balot
WYSOKOŚĆ SADZONKI 100-120