Brzoskwinia Redhaven

22,00zł /opak. termin wysyłki >

Brzoskwinia Redhaven

Cechy szczególne

Brzoswinia Redhaven ma duże i bardzo smaczne owoce.

Pochodzenie

Odmiana amerykańska wprowadzona do uprawy w 1940 r.

Drzewo

Drzewo rośnie silnie. Wcześnie zaczyna owocować, już w 2 roku po posadzeniu. Brzoskwinia Redhaven owocuje obficie i regularnie, jest odporna na mróz. Jak wszystkie brzoskwinie jest samopylna.

Owoce

Owoce zbiera się w połowie sierpnia. Owoce duże, o skórce złocistej z ciemnoczerwonym rumieńcem, grubej, średnio omszonej. Miąższ żółtopomarańczowy, jędrny, bardzo soczysty, słodki, lekko kwaskowaty, orzeźwiający, aromatyczny i bardzo smaczny, łatwo odchodzi od pestki. Nie brązowieje szybko po cięciu. Redhaven to odmiana o wyjątkowych walorach smakowych, świetna do bezpośredniego spożycia, na desery, kompoty i dżemy. Jedna z najlepszych odmian do zamrażania – połówki jej owoców po rozmrożeniu wyglądają tak jak świeże.

Choroby

Jak wszystkie brzoskwinie podatna na kędzierzawość liści brzoskwiń.

Oferujemy sadzonki brzoskwini Redhaven klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA brz. mandżurska
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm