wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Karłowe drzewa owocowe
Nowości

Karłowe drzewa owocowe

Drzewka do małych ogrodów, na działki a także ze względu na łatwość pielęgnacji polecane do sadów przydomowych i większych ogrodów.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Owoce zakupione w sklepie nigdy nie będą tak smaczne i zdrowe jak zebrane z własnego drzewa. Warto więc pomyśleć o posadzeniu drzewek owocowych. Masz działkę lub ogród przy domu? Możesz bez trudu zająć się uprawą smacznych owoców.

Nasze Gospodarstwo Rolne Karolina Wyrzykowska ma w swojej ofercie bogaty wybór tego rodzaju roślin. Ze względu na korzyści płynące z uprawy, szczególnie polecamy drzewka owocowe karłowe.

Drzewa owocowe niskopienne osiągają wzrost od 2 do 3,50 metra w zależności od odmiany i podkładki, na jakiej zostały zaszczepione. Prowadzimy sprzedaż roślin niskopiennych, szczepionych na podkładce półkarłowej, podkładce karłowej i podkładce superkarłowej. Dwie pierwsze sprawiają, że roślina osiąga niezbyt duży wzrost i zajmuje niewiele miejsca, przez co świetnie sprawdza się w ogrodzie lub na działce o stosunkowo małej powierzchni. Ostatnia natomiast jeszcze bardziej ogranicza drzewko, powodując, że można sadzić je nawet w doniczkach.

Drzewka owocowe szczepione na karłowych podkładkach mają wiele zalet. Przede wszystkim, bez problemu można sadzić wiele odmian na małej powierzchni. Następną korzyścią jest fakt, że niskie drzewa gwarantują łatwy dostęp do konarów, co ma ogromne znaczenie podczas zbiorów owoców. Wiosenne przycinanie gałęzi też jest stosunkowo proste i nie wymaga wchodzenia po drabinie.

Drzewka owocowe karłowe wcześnie wchodzą w okres owocowania - owoce można zbierać już nawet w 1 lub 2 roku po posadzeniu drzewka, plonują obficie i rodzą owoce wysokiej jakości.

Ponadto takie rośliny świetnie spełniają swoją funkcję ozdobną. W czasie kwitnienia staną się wyjątkową dekoracją nawet dla małego ogrodu czy działki utrzymywanych wyłącznie w celach rekreacyjnych.

Oto polecane przez nas drzewka owocowe do małego ogrodu:

 - Czereśnia KARŁOWA Słodkie Serce - odmiana późna, owoce o wyśmienitym słodkim smaku i ciemnoczerwonej skórce, zbiera się je pod koniec lipca. Drzewka rosną od 3 do 3,5 metra i bez problemu wytrzymują mrozy, są natomiast średnio odporne na choroby. Ponieważ wchodzi w okres owocowania w drugim roku, oferujemy sadzonkę 2-letnią.

- Śliwa KARŁOWA Renkloda Althana MIODOWA - ze względu na małe wymagania w uprawie, świetnie nadaje się do uprawy amatorskiej. Śliwa rodzi owoce o skórce różowożółtej, z miąższem, który jest słodki jak miód.

Wszystkie nasze sadzonki są dobrze ukorzenione i rozgałęzione, co pozwala im bez trudu przyjąć się na nowym gruncie.

Drzewka owocowe karłowe to tylko dwie nasze propozycje, zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi kategoriami drzewek i krzewów z bogatej oferty.

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.