wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Morele
0
0
Kontakt
 • Gospodarstwo Rolne
  Karolina Wyrzykowska
  Szkółka Drzew i Krzewów
  ul. Myśliwska 4
  59-220 Legnica
  (dla nawigacji: Legnica Smokowice)
 • E-mail:biuro@krzewydrzewa.pl
 • Telefon601 542 380
  661 132 424
 • Godziny działania sklepuod poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00

Morele

Mimo, że morela ma dość duże wymagania klimatyczne, to warto posadzić w swoim ogrodzie choć jedno drzewko tego gatunku. Drzewo moreli jest łatwe w uprawie, poza cięciem i ochroną przed przymrozkami, nie wymaga więcej zabiegów pielęgnacyjnych. Jest dość odporne na choroby i nie atakowane przez szkodniki. Owoce moreli oprócz tego, że są niezwykle smaczne, są bogate w witaminę A oraz w potas.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Owoce moreli w naszym kraju nie są uprawiane na skalę towarową, a ponieważ w obrocie towarowym są nietrwałe i wytrzymują zaledwie kilka dni, nie są masowo importowane. Jeśli są już dostępne w sklepach, to ich cena jest wysoka a smak owoców znacznie ustępuje tym, które możemy zerwać prosto z własnego drzewa.
Dlatego zachęcamy do posadzenia sadzonki moreli w ogrodzie przydomowym, najlepiej w miejscu zacisznym, osłoniętym. Idealne jest miejsce przy ścianie budynku czy murze ale można posadzić je też pojedynczo na trawinku.
Szczególnie polecamy morelę Compacta (Kompakta), która nie jest szczególnie wrażliwa na mróz, owocuje już w 1 roku po posadzeniu a drzewo ma naturalnie karłowy wzrost i nie zajmuje dużo miejsca oraz nadaje się świetnie do prowadzenia w formie palmety przy ścianie budynku czy murze.
Interesującą nowością jest morela czereśniowa Aprikyra o niezwykle aromatycznych owocach i kwiatach nieuszkadzanych przez przymrozki wiosenne.
Oprócz moreli Compacta i Aprikyra nasze Gospodarstwo poleca do uprawy amatorskiej dwie odporne odmiany:
- morelę Goldrich
- morelę Somo
Do ogrodów przydomowych warto wybierać sadzonki moreli szczepione na podkładce wangenheima, która znacznie ogranicza wzrost drzew tego gatunku.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl