wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady ogrodnicze
0
0

Porady ogrodnicze

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Jak posadzić maliny w ogrodzie?

Jak posadzić maliny w ogrodzie?
Maliny to smaczne i zdrowe owoce, które warto mieć we własnym ogrodzie. Przed przystąpieniem do sadzenia malin, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej odmiany. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów malin, które różnią się między sobą wielkością owoców, odpornością na choroby czy terminem owocowania. Wybieraj odmiany najlepiej przystosowane do warunków panujących w twoim ogrodzie oraz spełniające twoje oczekiwania co do smaku i wyglądu owoców.

Co rozumieć pod pojęciem drzew kolumnowych?

Co rozumieć pod pojęciem drzew kolumnowych?
W wielu sklepach ogrodowych można natknąć się na ofertę kupna drzew kolumnowych, a coraz więcej klientów decyduje się na taki wybór. Czym odznacza się ten rodzaj sadzonek i jakie ma zalety?

Co z gruszki ma w sobie pigwa gruszkowa?

Co z gruszki ma w sobie pigwa gruszkowa?
Owoce pigwy gruszkowej są cenione za wartości odżywcze i przetwórcze. Nazwa mogłaby sugerować, że między tą odmianą pigwy a gruszką istnieją jakieś podobieństwa. Czy tak jest w istocie? 

Czym charakteryzuje się grusza w odmianie Konferencja?

Czym charakteryzuje się grusza w odmianie Konferencja?
Grusza Konferencja to odmiana, która zyskuje uznanie zarówno wśród ogrodników, jak i miłośników smacznych owoców. Wyjątkowe walory smakowe i estetyczne sprawiają, że grusza ta coraz częściej gości w polskich sadach i ogrodach. 

Najpopularniejsze odmiany jabłoni w Polsce

Najpopularniejsze odmiany jabłoni w Polsce
Jabłonie to drzewa owocowe, które od wieków towarzyszą człowiekowi, dostarczając mu smacznych i zdrowych owoców. W Polsce uprawia się wiele odmian jabłoni, które różnią się między sobą smakiem, kolorem skórki czy przeznaczeniem. Wśród najbardziej popularnych znajdziemy zarówno te tradycyjne, jak i nowsze. Opisujemy dwie popularne odmiany, które znajdują się w naszej ofercie: Papierówkę i Renetę. 

Czym różnią się jabłonie kolumnowe od zwykłych jabłoni?

Czym różnią się jabłonie kolumnowe od zwykłych jabłoni?
Coraz więcej osób decyduje się na uprawę drzew owocowych w swoim ogrodzie. Jednocześnie właściciele sadów, działek i ogrodów coraz bardziej stawiają na funkcjonalność i estetykę sadzonek. Takim osobom polecamy zakup jabłoni kolumnowych. Czym się różnią od zwykłych jabłoni? Z czego wynika ich popularność?

Zasady uprawy borówki amerykańskiej

Zasady uprawy borówki amerykańskiej
Borówka wysoka jest jedną z najczęściej uprawianych sadzonek w polskich ogrodach z powodu swoich walorów smakowych i prozdrowotnych. Jednak aby cieszyć się obfitymi plonami, warto poznać zasady jej uprawy.

Prozdrowotne walory borówki amerykańskiej

Prozdrowotne walory borówki amerykańskiej
Pochodząca z Ameryki Północnej borówka amerykańska jest znana nie tylko ze swojego wyjątkowego słodkiego oraz delikatnego posmaku, ale i z licznych właściwości prozdrowotnych. Wyjaśniamy, jakie korzyści dla zdrowia wynikają ze spożywania tego owocu.

Czy sadzonki jagody kamczackiej dobrze przyjmują się w polskim klimacie?

Czy sadzonki jagody kamczackiej dobrze przyjmują się w polskim klimacie?
Jagoda kamczacka to roślina, której sadzonki można bez problemu kupić na polskim rynku. Wśród jej wielu zalet wymienia się między innymi wysoką wartość odżywczą owoców oraz atrakcyjny wygląd krzewów. Czy jednak sadzonki jagody kamczackiej dobrze przyjmują się w naszym klimacie?

Jak sadzić jagodę kamczacką?

Jak sadzić jagodę kamczacką?
Jagoda kamczacka jest odporna na zimno, choroby i dobrze przystosowuje się do warunków panujących w naszej strefie klimatycznej. Żeby jednak sadzonki jagody kamczackiej dobrze wyrosły, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach przy ich uprawie i sadzeniu.

Uprawa agrestu - o jakich aspektach należy pamiętać?

Uprawa agrestu - o jakich aspektach należy pamiętać?
Owoce agrestu cenione są ze względu na swój wyjątkowy smak oraz wartości odżywcze, dlatego wiele osób chce uprawiać je w swoim ogrodzie. Pielęgnacja tego krzewu jest stosunkowo prosta, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach, aby agrest nie chorował i przynosił obfity plon. O czym trzeba pamiętać, decydując się na uprawę agrestu?
 

W jaki sposób chronić drzewa i krzewy owocowe przed ptactwem?

W jaki sposób chronić drzewa i krzewy owocowe przed ptactwem?
Czas dojrzewania owoców to z jednej strony pełne emocji oczekiwanie na plon, ale z drugiej – stres, czy całoroczna praca przy uprawie drzew i krzewów nie zostanie zmarnowana przez ptaki. Kosy, drozdy, a szczególnie szpaki są prawdziwą zmorą zarówno dla profesjonalnych sadowników, jak i amatorów. Zjadają i niszczą głównie czereśnie, ale także wiśnie, jabłka i śliwki. Jak ochronić swoje uprawy przed skrzydlatymi intruzami? Przedstawiamy kilka najpopularniejszych metod.

Sadzenie winorośli na wiosnę - krok po kroku

Sadzenie winorośli na wiosnę - krok po kroku
Aranżowanie przydomowego ogrodu to sposób na zwiększenie atrakcyjności swego bezpośredniego otoczenia oraz uzyskanie znakomitej przestrzeni do relaksu i odpoczynku. Dla wielu osób uprawa roślin staje się też sposobem na spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz źródłem smacznych i zdrowych owoców. Wśród często wybieranych gatunków coraz częściej znajdują się więc zapewniające obfite zbiory drzewka i krzewy owocowe. Bardzo chętnie sadzi się jednak nie tylko tradycyjne jabłonie, grusze czy maliny lub porzeczki, ale także nieco mniej popularne, lecz równie pożądane np. winogrona. Choć wymagają one specjalnego przygotowania stanowiska oraz odpowiedniej pielęgnacji, to dostępne są odmiany, które świetnie sprawdzają się także w naszym stosunkowo chłodnym i niezbyt słonecznym w porównaniu z krajami położonymi bardziej na południe klimacie. Przekonajmy się, co trzeba wiedzieć o winorośli i jak się ją sadzi.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja tui?

Jak powinna wyglądać pielęgnacja tui?
W planowaniu oraz urządzeniu ogrodu pojawiają się różne trendy. Część z nich okazuje się nietrwała i szybko przemija, lecz zdarzają się też takie, które na trwałe wpisują się do obowiązującego kanonu. Przykładem roślin, bez których ciężko wyobrazić sobie dziś przydomowy ogród, są cieszące się ogromną popularnością żywotniki, czyli tuje, a zwłaszcza niektóre ich odmiany, takie jak choćby tuja szmaragd. Cena, jaką trzeba zapłacić za ich sadzonki, jest niewygórowana w stosunku do możliwości oferowanych przez te rośliny, nadające się zarówno do tworzenia żywopłotów, jak i wykorzystania w charakterze soliterów czy roślin przeznaczonych do formowania. Osiąganie dobrych rezultatów, wymaga jednak właściwej pielęgnacji roślin. Przyjrzyjmy się najpopularniejszej tui szmaragd i sprawdźmy, jakiego traktowania będzie ona wymagała.

Co robić, jeśli nie mamy miejsca na założenie sadu owocowego?

Co robić, jeśli nie mamy miejsca na założenie sadu owocowego?
Pozyskiwanie owoców z własnego sadu stało się bardzo popularne, wiele osób szuka jednak metod, które pozwalają na cieszenie się owocami bez przeznaczania na ten cel dużej powierzchni przydomowego ogrodu. Niezawodnym sposobem okaże się wybór sadzonek drzew kolumnowych używanych przez sadowników od dłuższego czasu w celu optymalizacji poziomu wykorzystania dostępnych gruntów, a tym samym zmniejszenia kosztów łączących się z produkcją od nawożenia przez zbiór aż po zagospodarowanie drewna. Przyjrzyjmy się bliżej problemom związanym z brakiem terenu pod sad, sprawdźmy, co wyróżnia drzewa kolumnowe i zobaczmy, co wiąże się z ich uprawą.

Bawełnica korówka - jakie rośliny atakuje i jak ją zwalczać?

Bawełnica korówka - jakie rośliny atakuje i jak ją zwalczać?
Założenie sadu lub uprawy obficie owocujących krzewów może być dobrą alternatywą dla działania w innych obszarach związanych z rolnictwem, a więc wysiewu zbóż, warzywnictwa albo hodowli zwierzęcej. Uzyskanie pokaźnych zbiorów nie zależy jednak wyłącznie od doboru gatunku, zapewnienia odpowiednich warunków glebowych czy terminowego wykonania wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych, ale również od efektywnej ochrony przed szkodnikami i patogenami atakującymi drzewa i krzewy owocowe. Wśród zagrożeń, z którymi trzeba się liczyć, decydując się na uprawę takich gatunków jak jabłka, grusze czy pigwa, znajduje się m.in. bawełnica korówka. Dowiedzmy się, czym jest, jak można przekonać się o jej obecności i w jaki sposób da się ją zwalczyć.

Podstawowe pojęcia związane ze szczepieniem drzewek owocowych

Podstawowe pojęcia związane ze szczepieniem drzewek owocowych
Smaczne i wspaniale wyglądające owoce są marzeniem każdego, kto decyduje się na założenie sadu i posadzenie drzewek. W większości przypadków korzysta się w tym celu z drzewek pozyskanych ze szkółki drzew i krzewów owocowych, która dostarcza odpowiednio przygotowane rośliny. Zdecydowana większość z nich jest przygotowywana do sprzedaży przez wykonanie szczepienia. Przekonajmy się, na czym polega ta procedura i sprawdźmy, z czego się przy niej korzysta.

Czym różnią się od siebie jeżyna i czarna malina?

Czym różnią się od siebie jeżyna i czarna malina?

Owoce miękkie cieszą się popularnością i wiele osób decyduje się na ich sadzenie. Szczególnie chętnie wybierane są sadzonki malin – jeżyny bezkońcowej i maliny czarnej. Choć mają one podobny wygląd, ich owoce nieco się różnią. W przypadku czarnych malin owoc łatwo oddzielić od dna kwiatowego tak, jak przy odmianach tradycyjnych. Owoce jeżyny bezkońcowej są natomiast podobne do dzikich jeżyn – są one mocno zrośnięte z dnem kwiatowym i nie sposób je od niego oddzielić.

Jakie prace należy wykonać przy przygotowaniu gleby pod sad?

Jakie prace należy wykonać przy przygotowaniu gleby pod sad?
Posadzenie własnego sadu to sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z jednej strony obfitość owoców, w zależności od wybranych gatunków oraz własnych preferencji, a z drugiej widok pięknie prezentujących się wiosną kwiatostanów. Założenie sadu wiąże się jednak z koniecznością odpowiedniego przygotowania gleby, ponieważ wszystkie drzewka owocowe będą musiały czerpać z niej substancje odżywcze przez dłuższy czas, a możliwości jej wzbogacania będą mocno ograniczone. Przekonajmy się, jakie czynności będą w tym celu niezbędne.

Kiedy i czym należy bielić drzewa i krzewy owocowe?

Kiedy i czym należy bielić drzewa i krzewy owocowe?
Własne owoce, które mogą dojrzewać w słońcu i nie są spryskiwane środkami chemicznymi to wielka pokusa dla wszystkich, którzy dysponują przydomowym ogrodem z wystarczającą ilością miejsca, by zdecydować się na tego rodzaju uprawę. Samo posadzenie drzewa lub krzewu owocowego to jednak tylko początek drogi, ponieważ muszą one być starannie prowadzone i poddawane odpowiednim zabiegom ochronnym. Poza przycinaniem gałęzi za najważniejsze uznaje się bielenie pni i konarów. Przekonajmy się, dlaczego jest ważne, sprawdźmy, czemu służy oraz zobaczmy, jakich preparatów należy używać.

Jakich zasad należy przestrzegać przy wiosennym sadzeniu malin?

Jakich zasad należy przestrzegać przy wiosennym sadzeniu malin?
Malina to owoc o wyjątkowych walorach smakowych, jedzony chętnie zarówno „prosto z krzaka”, jak i w postaci przetworów, zwłaszcza soków i dżemów. Dobrze komponuje się z deserami od galaretek po kremy i lody, będzie również wspaniałym dodatkiem do ciast. Maliny cechują się wysoką zawartością cennych składników odżywczych, głównie naturalnych antyoksydantów, czyli witamin E i C, a także witamin z grupy B. Znajdziemy w nich także żelazo, magnez i wapń. Mają działanie prozdrowotne, będąc naturalnym środkiem przeciwzapalnym i przeciwwirusowym. Ze względu na popularność rośliny, sadzonki malin można znaleźć w ofercie wielu firm ogrodniczych. Ich sadzenie i uprawa nie są trudne, trzeba jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Jak sadzić, uprawiać i pielęgnować żurawinę?

Jak sadzić, uprawiać i pielęgnować żurawinę?
Żurawina to jagoda, która nie tylko pięknie się prezentuje w ogrodzie, ale także zawiera duże ilości cennej witaminy C i B oraz ważne dla zdrowia przeciwutleniacze. Lekko kwaskowa i nieco cierpka w smaku jest wspaniałym owocem do przygotowania soku dodawanego do herbaty, a także nieocenionym składnikiem słodkich ciast czy materiałem na przetwory podawane z mięsami i wędlinami. Będzie się sprawdzała także jako ciekawe nadzienie. Można ją wykorzystać do robienia dżemów i galaretek. Dysponując odpowiednim miejscem, warto zdecydować się na posadzenie krzewów żurawiny w przydomowym ogródku. Przekonajmy się, na jakie odmiany należy zwrócić uwagę, w jaki sposób ją sadzić oraz pielęgnować.

Charakterystyka drzewek owocowych karłowych

Charakterystyka drzewek owocowych karłowych
Uprawa drzewek owocowych jest popularna nie tylko w dużych gospodarstwach ogrodniczych produkujących dla sieci handlowych i przemysłu przetwórczego, ale także w przydomowych ogródkach, gdzie jest prowadzona w celu pozyskania owoców na własne potrzeby. Tradycyjne drzewa owocowe wymagają jednak wielu zabiegów pielęgnacyjnych związanych m.in. z odpowiednim formowaniem korony, a ze względu na ich rozmiary zbiór owoców jest utrudniony i wiąże się z koniecznością korzystania z platform sadowniczych. Problemem dla sadowników jest również warunek zachowania sporych odstępów między nasadzeniami, co wymaga przeznaczania pod uprawę znacznych powierzchni. Rozwiązaniem, które prowadzi do uniknięcia takich kłopotów i daje znacznie lepsze wyniki produkcyjne, są owocowe drzewka karłowe. Przekonajmy się, czym się wyróżniają i sprawdźmy, dlaczego warto w nie inwestować.

Choroby wirusowe porzeczek i agrestu

Choroby wirusowe porzeczek i agrestu
Uprawa owoców wymaga zapewnienia roślinom optymalnych warunków rozwoju, zarówno jeśli chodzi o nawadnianie, jak i o wzbogacanie podłoża składnikami odżywczymi, a także niezbędne zabiegi związane z ochroną ich przed szkodnikami i chorobami. W przypadku krzewów agrestu i porzeczki najwięcej problemów przysparzają choroby grzybowe, takie jak m.in. szara pleśń, czarna plamistość agrestu i opadzina liści porzeczki. Wiele strat czynią również inwazje szkodników – mszyce, przędziorki lub chrabąszcze majowe. Wśród zagrożeń znajdują się jednak również choroby wirusowe – w przypadku agrestu będzie to otaśmianie liści, a przy porzeczce – rewersja porzeczki czarnej. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Pięć korzyści z uprawiania pigwy we własnym ogrodzie

Pięć korzyści z uprawiania pigwy we własnym ogrodzie
Pigwa to wyjątkowo urocze drzewko o charakterystycznych, szczególnie dużych, intensywnie pachnących żółtych owocach, przypominających połączenie jabłka z cytryną. Jest całkiem okazałe, ponieważ potrafi osiągać ponad trzy metry wysokości, a jego wyjątkowe kwiaty, białe lub różowe, zachwycają pięknym wyglądem pod sam koniec wiosny. Choć przywędrowało do nas z Azji, gdzie jest znacznie bardziej popularna, w Europie, a zwłaszcza na jej zachodzie, rozpowszechniła się już wiele setek lat temu. W Polsce wciąż jeszcze nie zdobyła dużej popularności, choć pojawia się w ojczystych ogrodach coraz częściej. W tym artykule przyjrzymy się pięciu najważniejszym korzyściom, wynikającym z uprawiania tej wyjątkowej rośliny.

Sadzenia krzewów owocowych – jaka pora jest najlepsza?

Sadzenia krzewów owocowych – jaka pora jest najlepsza?
Gdy dysponuje się własnym ogrodem, warto rozważyć posadzenie w nim kilku krzewów owocowych. Gdy kwitną, potrafią wyglądać naprawdę pięknie, kusząc przy tym rozkosznym zapachem ulubionych naturalnych przysmaków. Sprawiają, że w tym wyjątkowym okresie zielona przestrzeń nabiera niezwykłego życia. A świeżo zerwane, samodzielnie wyhodowane owoce często szczerze zachwycają barwnym, naturalnym smakiem, przynosząc przy tym ogromną satysfakcję. Zajadanie się własnymi zbiorami to naprawdę wielka przyjemność, z którą konkurować może jedynie częstowanie bliskich efektami swojej pracy i cierpliwości. Aby jednak móc się nimi cieszyć, najpierw trzeba zakupić sadzonki i zasadzić je w swoim ogrodzie. Jaka pora roku będzie do tego najlepsza?

Jak i kiedy należy przycinać grusze?

Jak i kiedy należy przycinać grusze?
Grusza jako drzewo łatwe w uprawie, polecana jest początkującym ogrodnikom. Jednak nie można zapomnieć o tym, że potrzebuje ona regularnego przycinania. Ważne jest, aby dbać o to, aby zabieg ten wykonywany był we właściwy sposób. Prawidłowa pielęgnacja drzew owocowych jest kluczem do tego, aby w okresie wegetacji tych roślin cieszyć się ich pięknymi i soczystymi owocami.

Jesienne prace ogrodowe, czyli jak zabezpieczyć rośliny owocowe przed zimą?

Jesienne prace ogrodowe, czyli jak zabezpieczyć rośliny owocowe przed zimą?
Okres od grudnia do końca lutego jest trudny dla roślin, takich jak niektóre gatunki drzew czy krzewów owocowych. Aby dobrze rozwijały się w okresie wegetacji, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji w okresie jesienno-zimowym. Warto pamiętać, że jeśli zaniedba się czynności zabezpieczające rośliny przed czasem mrozów, mogą one już nigdy więcej nie zaowocować. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co robić, aby właściwie zabezpieczyć ogród przed mrozami.

Jakie drzewka owocowe warto sadzić obok siebie?

Jakie drzewka owocowe warto sadzić obok siebie?
W wielu ogrodach znajdują się drzewa owocowe. By cieszyć się dużymi plonami, trzeba zapewnić im odpowiednie warunki. Kluczową rolę odgrywa stanowisko, w którym sadzone jest drzewko. Znaczenie ma nie tylko rodzaj ziemi i intensywność nasłonecznienia, ale również to, w sąsiedztwie jakich roślin znajdują się sadzonki.

5 nieproszonych gości pojawiających się na jabłoniach

5 nieproszonych gości pojawiających się na jabłoniach

Jabłonie są bardzo chętnie uprawianymi drzewami owocowymi. W większości przydomowych ogrodów i sadów można znaleźć jedno lub kilka drzew, rodzących pyszne jabłka różnych odmian. Jabłonie rodzą owoce, ale także w porze kwitnienia stanowią piękną ozdobę terenu. Ich uprawa jednak nie zawsze przebiega bezproblemowo. Wysokiej jakości, obfity plon bywa zagrożony przez choroby i szkodniki. W tym artykule skupimy się na organizmach zwierzęcych, które mogą atakować jabłonie i zaburzyć ich rozwój oraz owocowanie. Podpowiemy też, w jaki sposób można z nimi walczyć. Przedstawiamy 5 najczęstszych szkodników jabłoni.

Jak wygląda uprawa drzewka owocowego w donicy?

Jak wygląda uprawa drzewka owocowego w donicy?
Wiele osób marzy o własnym sadzie i ekologicznych, zdrowych owocach. Nie każdy wie, że można je mieć nawet mieszkając w bloku! Niektóre odmiany drzewek owocowych nadają się do uprawy w doniczkach. Zajmują niewiele miejsca i dają stosunkowo wysokie plony. Dlaczego warto sprawić sobie taki mini-sad? Mobilne drzewko można postawić wszędzie – wymaga oczywiście dostępu do słońca i odpowiedniej pielęgnacji, ale donica może stać na tarasie, balkonie, na schodach i na bruku. Można przestawiać swoje drzewko w zależności od pory roku, aby zawsze stało w jak najlepszym miejscu. Zimą nie trzeba go zabezpieczać przed mrozem – wystarczy wnieść je do pomieszczenia, gdzie bezpiecznie przetrwa do wiosny.

Najpopularniejsze choroby i szkodniki atakujące maliny i jeżyny

Najpopularniejsze choroby i szkodniki atakujące maliny i jeżyny
Maliny i jeżyny we własnym ogrodzie to radość i duma właściciela. Kolorowe krzewy są nie tylko ozdobą otoczenia domu, ale przysmakiem wielu osób. Zamiast kupować je z niepewnego źródła, możesz mieć własne – naturalne i zdrowe. Maliny i jeżyny mają dużo witaminy C, przeciwutleniaczy i innych wartościowych substancji. Działają pozytywnie m.in. na układ pokarmowy oraz układ krążenia, a niektóre odmiany podobno stymulują wytwarzanie kolagenu! Zanim zdecydujesz się na posadzenie malin i jeżyn w swoim ogródku, dowiedz się, na jakie choroby są narażone te krzewy. 

Borówka – dlaczego źle rośnie i owocuje?

Borówka – dlaczego źle rośnie i owocuje?
Borówka amerykańska to chętnie uprawiana roślina. Żeby jednak wydawała dojrzałe oraz smaczne owoce, trzeba zadbać o zapewnienie jej odpowiednich warunków. W artykule wskazujemy na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się z udanych plonów.

Dlaczego drzewa nie owocują?

Dlaczego drzewa nie owocują?
Istnieje kilka głównych przyczyn nieowocowania drzew sadowniczych. Warto zapoznać się z możliwymi powodami braku owoców i starać się wyeliminować te najbardziej prawdopodobne.

Nawożenie drzew po posadzeniu

Nawożenie jest jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na wielkość plonu. Drzewa, którym brakuje składników pokarmowych są również bardziej narażone na choroby i na mróz. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat prawidłowego nawożenia drzew i krzewów owocowych.

Podlewanie roślin owocowych

Podlewanie - wydawałoby się rzeczą banalną, a jednak zdarza się że jego brak lub nadmiar powoduje obumarcie roślin. Warto zapoznać się z kilkoma informacjami na ten temat.

Regulowanie owocowania – metoda na lepsze plony

Przerzedzanie czyli usuwanie zawiązków owoców z drzewa, mimo że u większości ogrodników amatorów  wywołuje emocjonalny opór, jest bardzo ważnym zabiegiem mającym wpływ na wielkość plonu i coroczne owocowanie drzew. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na ten ważny temat.

Robaczywe czereśnie

Robaczywe czereśnie
Czy można mieć w ogrodzie lub na działce czereśnie bez robaków? Podpowiadamy jakie są metody zwalczania tego szkodnika.

Wybór drzew owocowych do ogrodu

Drzewa owocowe w przydomowym ogrodzie to zarówno jego ozdoba, jak i radość z możliwości zbierania oraz jedzenia wyhodowanych samodzielnie plonów. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając drzewka na swoją działkę.

3 wskazówki dotyczące sadzenia drzew i krzewów owocowych

Aby drzewa oraz krzewy sadownicze bujnie owocowały i były zdrowe, należy o nie odpowiednio zadbać już podczas sadzenia. Błędy popełnione na tym etapie mogą stać się przyczyną nawet obumarcia roślin, dlatego tak ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Jagoda kamczacka - dlaczego warto uprawiać

Jagoda kamczacka - dlaczego warto uprawiać
Jagoda kamczacka inaczej nazywana wiciokrzew siny jest coraz częściej uprawiana w ogrodach przydomowych i na działkach. Nie bez powodu – jej właściwości prozdrowotne są ogromne ze względu na dużą zawartość antocyjanów, flawonoidów i witamin, min. wit. C...
Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu