wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady ogrodnicze
Kontakt
 • Gospodarstwo Rolne
  Karolina Wyrzykowska
  Szkółka Drzew i Krzewów
  ul. Myśliwska 4
  59-220 Legnica
  (dla nawigacji: Legnica Smokowice)
 • E-mail:biuro@krzewydrzewa.pl
 • Telefon601 542 380
  661 132 424
 • Godziny działania sklepuod poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00

Porady ogrodnicze

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Borówka – dlaczego źle rośnie i owocuje?

Borówka – dlaczego źle rośnie i owocuje?Borówka amerykańska to chętnie uprawiana roślina. Żeby jednak wydawała dojrzałe oraz smaczne owoce, trzeba zadbać o zapewnienie jej odpowiednich warunków. W artykule wskazujemy na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się z udanych plonów.

Dlaczego drzewa nie owocują?

Dlaczego drzewa nie owocują?Istnieje kilka głównych przyczyn nieowocowania drzew sadowniczych. Warto zapoznać się z możliwymi powodami braku owoców i starać się wyeliminować te najbardziej prawdopodobne.

Nawożenie drzew po posadzeniu

Nawożenie jest jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na wielkość plonu. Drzewa, którym brakuje składników pokarmowych są również bardziej narażone na choroby i na mróz. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat prawidłowego nawożenia drzew i krzewów owocowych.

Podlewanie roślin owocowych

Podlewanie - wydawałoby się rzeczą banalną, a jednak zdarza się że jego brak lub nadmiar powoduje obumarcie roślin. Warto zapoznać się z kilkoma informacjami na ten temat.

Regulowanie owocowania – metoda na lepsze plony

Przerzedzanie czyli usuwanie zawiązków owoców z drzewa, mimo że u większości ogrodników amatorów  wywołuje emocjonalny opór, jest bardzo ważnym zabiegiem mającym wpływ na wielkość plonu i coroczne owocowanie drzew. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na ten ważny temat.

Robaczywe czereśnie

Robaczywe czereśnieCzy można mieć w ogrodzie lub na działce czereśnie bez robaków? Podpowiadamy jakie są metody zwalczania tego szkodnika.

Wybór drzew owocowych do ogrodu

Drzewa owocowe w przydomowym ogrodzie to zarówno jego ozdoba, jak i radość z możliwości zbierania oraz jedzenia wyhodowanych samodzielnie plonów. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając drzewka na swoją działkę.

3 wskazówki dotyczące sadzenia drzew i krzewów owocowych

Aby drzewa oraz krzewy sadownicze bujnie owocowały i były zdrowe, należy o nie odpowiednio zadbać już podczas sadzenia. Błędy popełnione na tym etapie mogą stać się przyczyną nawet obumarcia roślin, dlatego tak ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Jagoda kamczacka - dlaczego warto uprawiać

Jagoda kamczacka - dlaczego warto uprawiaćJagoda kamczacka inaczej nazywana wiciokrzew siny jest coraz częściej uprawiana w ogrodach przydomowych i na działkach. Nie bez powodu – jej właściwości prozdrowotne są ogromne ze względu na dużą zawartość antocyjanów, flawonoidów i witamin, min. wit. C...
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl