wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Śliwa renkloda
0
0
Kontakt
 • Gospodarstwo Rolne
  Karolina Wyrzykowska
  Szkółka Drzew i Krzewów
  ul. Myśliwska 4
  59-220 Legnica
  (dla nawigacji: Legnica Smokowice)
 • E-mail:biuro@krzewydrzewa.pl
 • Telefon601 542 380
  661 132 424
 • Godziny działania sklepuod poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00

Śliwa renkloda

Śliwa renkloda wydaje niezwykle smaczne, deserowe, duże owoce. Nadają się one do bezpośredniego spożycia, a także na przetwory, takie jak marmolady, dżemy, nalewki, wina i kompoty. Owoce te z powodzeniem wykorzystywać można do wypieku ciast oraz jako nadzienie do pierogów lub knedli.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Śliwa Renkloda Althana - karłowa

Śliwa Renkloda Althana - karłowa

25,00 zł / szt.

Produkt niedostępny

Śliwa Renkloda Ulena karłowa

Śliwa Renkloda Ulena karłowa

25,00 zł / szt.

Produkt niedostępny

Śliwa Renkloda Zielona - karłowa

Śliwa Renkloda Zielona - karłowa

25,00 zł / szt.

Produkt niedostępny


Ogólne informacje

Śliwa renkloda ma owoce duże lub bardzo duże, kuliste lub lekko owalne, o skórce zielonej, żółtej i fioletowej. Miąższ jest miękki, galaretowaty, soczysty, słodki i aromatyczny, z reguły dobrze oddziela się od pestki.

Odmiany

W naszej szkółce można kupić renklody:

- Renkloda Althana – to czeska, obcopylna odmiana, która wydaje różowofioletowe, słodkie i wyjątkowo smaczne owoce. Lubi dobrą, żyzną glebę i ciepłe, osłonięte stanowisko

- Renkloda Ulena – to odmiana samopylna, pochodząca z Francji. Owocuje od połowy sierpnia, dając duże, żółtozielone, soczyste owoce. Jest odporna na mróz. Najlepiej rośnie na glebach żyznych i przepuszczalnych. Szczepiona na karłowych podkładkach wydaje owoce już w drugim roku po posadzeniu.

- Renkloda Zielona – to stara odmiana z Włoch. Jej owoce są mniejsze niż pozostałych odmian renklod, ale bardzo aromatyczne, słodkie i smaczne.

- Renkloda Korbyszew – owoce dojrzewają już pod koniec lipca, są bardzo soczyste, słodkie i smaczne

Warunki uprawy i pielęgnacja

Śliwę renklodę warto sadzić w miejscach osłoniętych i ciepłych. Dobrze sprawdza się zasilanie nawozami organicznymi, które dodatkowo zwiększają pojemność wodną gleby. Śliwa jest dość wrażliwa na suszę, jednakże zbyt duża obfitość wody może też mieć negatywne skutki i powodować pękanie owoców. By osiągać jak najbardziej obfite plony, drzewa należy umiejętnie przycinać. Tworzenie koron wrzecionowych bądź szpalerowych daje owocom odpowiednią przewiewność i oświetlenie. W ogrodach przydomowych i na działkach warto sadzić śliwy karłowe szczepione na węgierce wangenheima, osiągają one mniejsze rozmiary i wcześnie wchodzą w okres owocowania.

Choroby i szkodniki

Do niewątpliwych zalet śliwy renklody należy jej duża odporność na szarkę. Śliwa ta narażona jest na te same szkodniki i choroby co węgierka. Zbyt obfite deszcze w okresie wegetacji zwiększają podatność renklody na choroby grzybowe, głównie moniliozę (warto zastosować zapobiegawcze opryski).

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego od 1 sierpnia. Sprzedaż stacjonarna drzewek owocowych w doniczkach jest prowadzona nadal w szkółce. Zapraszamy!