wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Kolumnowe drzewka owocowe

Kolumnowe drzewka owocowe

Wąsko rosnące drzewka polecane nie tylko do ogrodów przydomowych i na działki ale także na balkony i tarasy.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Masz ogród lub działkę i poszukujesz odpowiednich roślin do zagospodarowania terenu? Drzewa i krzewy owocowe warto dopasować do powierzchni użytkowej, a także możliwości i czasu, który można przeznaczyć na ich uprawę. Tego rodzaju sadzonki doskonale sprawdzą się zarówno w przestrzeni typowo rekreacyjnej, jak i na terenie uprawnym. Użytkownikom gwarantują przyjemność płynącą z przebywania w otoczeniu natury, a także ze zbioru smacznych i dorodnych owoców.

Na działkę o niewielkiej powierzchni szczególnie polecamy drzewka kolumnowe, które mają wiele zalet. Najważniejszą z nich jest fakt, że ze względu na małą rozłożystość konarów (do około 80 cm), można je sadzić w niewielkiej odległości od siebie, nawet na 1 metr.

Kolejną zaletą wspomnianych roślin jest ich niski wzrost. Z tego względu mogą stać się ozdobą każdej otwartej przestrzeni. Bez problemu uda się je posadzić nawet w donicach i umieścić  na tarasie lub większym balkonie. Należy jednak przy tym pamiętać, że w nienaturalnych warunkach potrzebują większego nawodnienia i nawożenia, ze względu na ograniczoną powierzchnię gruntu.

Co ważne, drzewka dość wcześnie wchodzą w okres owocowania. Smacznych jabłek można wypatrywać już w pierwszym lub drugim roku od wysadzenia. Owoce zawiązują się dość gęsto, warto więc pamiętać o ich przerywaniu, aby były dorodniejsze, a rośliny owocowały każdego roku.

Nasze Gospodarstwo Rolne Karolina Wyrzykowska proponuje kilka odmian drzewek owocowych kolumnowych. Oto niektóre z nich:

- Jabłoń kolumnowa Pompink Ginover - odporna na mróz, zdrowa, zaczyna owocować już w 1 roku po posadzeniu. Owocuje bardzo obficie, corocznie. Owoce dojrzewają pod koniec września, są średniej wielkości do dużych, soczyste, bardzo smaczne.

- Jabłoń kolumnowa Pomredrobust Galahad - oporna na mróz, zupełnie odporna na parcha i mączniaka, wcześnie zaczyna owocować, owocuje bardzo obficie. Owoce dojrzewają pod koniec sierpnia, są średniej wielkości do dużych, soczyste, przyjemnie kwaskowate, aromatyczne.

Dwa drzewka to jedynie przykłady dostępnych roślin. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi kategoriami produktów dostępnych w sprzedaży w naszym gospodarstwie rolnym

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.