wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Kolumnowe drzewka owocowe2 » Wiśnia Jachim (S) - kolumnowa
Nowości
Nowość
Wiśnia Jachim kolumnowa - sadzonki - Krzewy DrzewaWiśnia Jachim owocowanieKolumnowe wiśnie Jachim - Krzewy DrzewaPrzykładowa sadzonka wiśni Jachim
Wiśnia Jachim kolumnowa - sadzonki - Krzewy DrzewaWiśnia Jachim owocowanieKolumnowe wiśnie Jachim - Krzewy DrzewaPrzykładowa sadzonka wiśni Jachim

Wiśnia Jachim (S) - kolumnowa

TERMIN WYSYŁKI: po ok. 10 marca

Czas wysyłki: po ok. 5 października

PODKŁADKA: antypka

OPAKOWANIE: 1 sztuka

SADZONKA: goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)

WYSOKOŚĆ SADZONKI: 80-100

Cena:
75,00 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu

Wiśnia Jachim (S)

Cechy charakterystyczne

Wiśnia Jachim charakteryzuje się dużymi i bardzo smacznymi owocami oraz kolumnowym pokrojem drzewa, z tego powodu polecana jest do uprawy w ogrodach przydomowych, na działkach a także w pojemnikach na balkonach i tarasach. Jest odporna i łatwa w uprawie.

Pochodzenie

Odmiana wyhodowana z odmian Köröser  x Safir w niemieckim Instytucie Sadownictwa w Dreźnie.

Drzewo

Drzewo odporne na mróz, nie ma specjalnych wymagań glebowych. Kwitnie późno, dlatego kwiaty nie są uszkadzane przez przymrozki wiosenne, jest samopylne. Owocuje corocznie i obficie.  Wiśnia Jachim rośnie średnio silnie, ma pokrój wąsko- kolumnowy. Gałęzie wyrastają w górę pod ostrym kątem, krótkie międzywęźla, owocuje zawiązuje na jednorocznych i starszych pędach i krótkopędach. Jachim jest łatwy do formowania - rezygnując w ogóle z cięcia drzewo ma pokrój kolumnowy z nielicznymi gałęziami ostro wzniesionymi w górę lub uszczykując młode wyrastające pędy otrzymujemy drzewo kolumnowe jednopędowe.

Owoce

Owoce wiśni Jachim zbiera się od połowy lipca. Owoce są duże i bardzo duże - średnia wielkość 2,4 cm i średnia waga 6,5 g. Są kulisto spłaszczone, o ciemnoczerwonej skórce. Miąższ jest ciemnoczerwony, silnie barwiący, słodki, lekko kwaskowaty, bardzo smaczny. Pestka łatwo oddziela się od miąższu.

Choroby

Drzewo średnio odporne na moniliozę, odporne na drobną plamistość liści.

Oferujemy sadzonki wiśni Jachim ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI: po ok. 10 marca

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.