wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Karłowe drzewa owocowe2 » Jabłoń Reneta Gwiazdkowa
Jabłoń Reneta GwiazdkowaJabłoń Reneta GwiazdkowaJabłoń Reneta Gwiazdkowa
Jabłoń Reneta GwiazdkowaJabłoń Reneta GwiazdkowaJabłoń Reneta Gwiazdkowa

Jabłoń Reneta Gwiazdkowa

TERMIN WYSYŁKI: po ok. 10 marca

Czas wysyłki: po ok. 5 października

PODKŁADKA: M26

OPAKOWANIE: 1 sztuka

SADZONKA: goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)

WYSOKOŚĆ SADZONKI: 130 -150 cm

Cena:
25,00 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu

Jabłoń Reneta Gwiazdkowa

Cechy szczególne

Jabłoń Reneta Gwiazdkowa jest odporna na mróz i choroby. Ze względu na żywoczerwony kolor skórki owoce Renety Gwiazdkowej były kiedyś wykorzystywane jako bombki do dekoracji choinki podczas świąt Bożego Narodzenia.

Pochodzenie

Jest to stara niemiecka odmiana jabłoni.

 

Drzewo

Drzewo rośnie słabo, tworzy koronę kulistą, gęstą o pędach cienkich. Dobrze owocuje na glebie żyznej, wilgotnej.

Oferujemy sadzonkę Renety Gwiazdkowej na podkładce słaborosnącej, dzięki temu drzewka rosną słabiej do 2 m wys. i szer. (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu drzewka).

Owoce

Owoce zbiera się od połowy października (należy je zebrać w terminie, gdyż dojrzałe opadają z drzewa), do konsumpcji nadają się od grudnia. Dobrze przechowują się do marca. Owoce są średniej wielkości, okrągłe, lekko spłaszczone, regularne. Skórka błyszcząca, sucha, intensywnie czerwona, pokryta licznymi jasnymi przetchlinkami w kształcie gwiazdek (stąd nazwa Renety Gwiazdkowej). Miąższ kremowo-biały, pod skórką zaczerwieniony, lekko korzenny, słodko-kwaskowaty, średnio soczysty, w smaku przeciętny. Ze względu na żywoczerwony kolor skórki owoce były wykorzystywane jako bombki do dekoracji choinki podczas świąt Bożego Narodzenia.

Choroby

Odmiana odporna na parcha

Oferujemy sadzonki jabłoni Gwiazdkowej Renety klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI: po ok. 10 marca

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.