wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Jabłonie - sadzonki2 » Jabłoń Spartan
Nowości
Jabłoń SpartanJabłoń SpartanJabłoń Spartan
Jabłoń SpartanJabłoń SpartanJabłoń Spartan

Jabłoń Spartan

TERMIN WYSYŁKI: produkt niedostępny

Czas wysyłki: po ok. 5 października

PODKŁADKA: P14

OPAKOWANIE: 1 sztuka

SADZONKA: goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)

WYSOKOŚĆ SADZONKI: 130 -150 cm

Cena:
21,00 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu

Jabłoń Spartan

Cechy szczególne

Jabłoń Spartan, dzisiaj rzadko spotykana w naszych sadach, ma piękne buraczkowe owoce, które są bardzo smaczne bez względu na ich wielkość. Odmiana niezawodna w plonowaniu. Bardzo odporna na mróz.

Pochodzenie

Spartan to odmiana jabłoni wyhodowana na początku XX  wieku w Kanadzie, pochodząca od odmian jabłoni McIntosh i Yellow Newton. Do Polski została sprowadzona po II wojnie św.

Drzewo

Jest bardzo odporne na mróz. Rośnie dość silnie, dlatego sadzone na działkach i w ogrodach przydomowych sadzonki jabłoni Spartan powinny być zaszczepione na podkładkach karłowych lub półkarłowych (M9, M26, P14). Początkowo korona jest wyniosła, u starszych drzew kulista. Jabłoń Spartan wcześnie wchodzi w okres owocowania, owocuje bardzo obficie, corocznie. Jednak w przypadku bardzo obfitego plonowania zaleca się przerzedzenie zawiązków owoców w czerwcu. Jest dobrym zapylaczem dla innych odmian jabłoni, sama jest zapylana m.in. przez odmianę James Grieve.

Owoce

Owoce zbiera się od połowy do końca września. Do spożycia nadają się od grudnia. Owoce średniej wielkości, kuliste, spłaszczone, ciemnoczerwone pokryte niebieskofioletowym nalotem. Miąższ biały, bardzo kruchy, kwaskowo słodki, lekko aromatyczny, niezależnie od wielkości owoców bardzo smaczny.

Choroby

Odmiana Spartan jest mało podatna na choroby, dość odporna na parch.

Oferujemy sadzonki jabłoni Spartan klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu.

TERMIN WYSYŁKI: produkt niedostępny

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.