wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Jabłonie - sadzonki2 » Jabłoń Papierówka (Oliwka Żółta)
Jabłoń Papierówka - sadzonki - Krzewy DrzewaJabłoń Papierówka (Oliwka Żółta)Jabłoń Papierówka (Oliwka Żółta)Jabłoń Papierówka (Oliwka Żółta)Sadzonki jabłoni Papierówka
Jabłoń Papierówka - sadzonki - Krzewy DrzewaJabłoń Papierówka (Oliwka Żółta)Jabłoń Papierówka (Oliwka Żółta)Jabłoń Papierówka (Oliwka Żółta)Sadzonki jabłoni Papierówka

Jabłoń Papierówka (Oliwka Żółta)

TERMIN WYSYŁKI: po ok. 10 marca

Czas wysyłki: po ok. 5 października

PODKŁADKA: P14

OPAKOWANIE: 1 sztuka

SADZONKA: goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)

WYSOKOŚĆ SADZONKI: 130 -150 cm

Cena:
21,00 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu

Jabłoń Papierówka (syn.: Oliwka Żółta, Inflancka, Biały Nalew)

Cechy szczególne

Jabłoń Papierówka jest wytrzymała na mróz i dość odporna na choroby. Owoce kwaskowate o charakterystycznym pięknym zapachu nadają się doskonale na przetwory a także do jedzenia. Wymagane przerywanie zawiązków aby zapobiec owocowaniu co drugi rok. Doskonała odmiana do uprawy amatorskiej.

Pochodzenie

Jabłoń Oliwka Żółta, bo taka jest właściwa nazwa Papierówki, jest starą odmianą pochodzącą z krajów nadbałtyckich.  Do dziś bardzo popularna i uprawiana w wielu krajach, w Polsce można ją hodować na całym terenie.

Drzewo

Rośnie umiarkowanie tworząc wzniesioną szerokostożkową koronę. Zaczyna owocować bardzo wcześnie, już nawet w drugim roku po posadzeniu. Początkowo owoce są duże, jednak drzewo Oliwki Żółtej pozostawione naturze w miarę starzenia się owocuje bardzo obficie, powodując drobnienie owoców i przemienność owocowania. Aby temu zapobiec należy koniecznie corocznie w czerwcu przerzedzić zawiązki owoców a drzewo należy wiosną ciąć. Kwitnie wcześnie, kwiaty zapylane są przez wiele odmian, m.in. Antonówka, James Grieve, Katja, Spartan.

Oferowana przez naszą szkółkę sadzonka jabłoni Papierówka jest szczepiona na podkładce półkarłowej.

Owoce

Owoce dojrzewają w drugiej połowie lipca, nie nadają się do przechowywania. Owoce są średniej wielkości, pokryte cienką, jasną zielonożółtą skórką, w miarę dojrzewania bielejącą. Miąższ biały, bardzo delikatny, soczysty, aromatyczny, o charakterystycznym pięknym zapachu, kwaskowaty, smaczny. Jabłko nadające się do bezpośredniego spożycia i doskonałe na przetwory.

Choroby

Dostatecznie odporna na parcha i mączniaka. Na terenach wilgotnych i ciężkich glebach młode drzewka odmiany Papierówka mogą być porażane przez choroby kory i drewna (po cięciu drzew należy smarować rany).

Oferujemy sadzonki Papierówki klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu. 

TERMIN WYSYŁKI: po ok. 10 marca

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.