wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Jabłonie - sadzonki2 » Jabłoń Szara Reneta
Jabłoń Szara RenetaJabłoń Szara Reneta
Jabłoń Szara RenetaJabłoń Szara Reneta

Jabłoń Szara Reneta

TERMIN WYSYŁKI: produkt niedostępny

Czas wysyłki: po ok. 5 października

PODKŁADKA: M9

OPAKOWANIE: 1 sztuka

SADZONKA: goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)

WYSOKOŚĆ SADZONKI: 130 -150 cm

Cena:
25,00 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu

Jabłoń Szara Reneta

Cechy szczególne

Jabłoń Szara Reneta jest cenną odmianą ze względu na niepowtarzalny korzenny smak, przydatność do wypieku ciast i na przetwory oraz wysoką odporność na parcha i mączniaka.

Pochodzenie

Bardzo stara odmiana pochodząca z Holandii, wyhodowana w XIX w.

Drzewo

Drzewo rośnie bardzo silnie, tworzy koronę kulistą, nieco spłaszczoną, o konarach pokrytych licznymi krótkopędami. Kwitnie średniowcześnie. Zaczyna owocować średnio wcześnie,owocuje umiarkowanie, corocznie. Lubi gleby żyzne i ciepłe.

Oferujemy sadzonki jabłoni Szara Reneta na podkładce półkarłowej, dzięki temu drzewka rosną słabiej do 2,5 m wys. i szer. (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu drzewka).

Owoce

Owoce zbiera się w październiku, bardzo długo się przechowują. Owoce Szarej Renety są duże lub bardzo duże, o zielonkawożółtej ordzawionej, matowej skórce. Miąższ ścisły, kruchy, zielonkawokremowy, korzenny, kwaśny, idealy na przetwory i szarlotki.

Choroby

Oferujemy sadzonki jabłoni Renety Szarej klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI: produkt niedostępny

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.