wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Karłowe drzewa owocowe2 » Jabłoń Reneta Zuccalmaglio
Jabłoń Reneta ZuccalmaglioJabłoń Reneta ZuccalmaglioJabłoń Reneta Zuccalmaglio
Jabłoń Reneta ZuccalmaglioJabłoń Reneta ZuccalmaglioJabłoń Reneta Zuccalmaglio

Jabłoń Reneta Zuccalmaglio

TERMIN WYSYŁKI: po ok. 10 marca

Czas wysyłki: po ok. 5 października

PODKŁADKA: M26

OPAKOWANIE: 1 sztuka

SADZONKA: goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)

WYSOKOŚĆ SADZONKI: 130 -150 cm

Cena:
25,00 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu

Jabłoń Reneta Zuccalmaglio

Cechy szczególne

Jabłoń Reneta Zuccalmaglio, należąca do grupy złotych renet, jest ceniona za wyśmienite w smaku owoce. Aby zapobiec drobnieniu owoców i uzyskać ich pożądaną wielkość, należy przerzedzać zawiązki owoców w czerwcu.

Pochodzenie

Reneta Zuccalmaglio to stara odmiana jabłoni wyhodowana w 1878 roku z odmian jabłoni Reneta Ananasowa i Purpurroter Agatapfel.

Drzewo

Rośnie średnio silnie, po wejściu w okres owocowania słabo. Korona ma pokrój kulitostożkowy. Kwitnie średniowcześnie, kwiaty są odporne na przymrozki. Źle rośnie na glebach słabych i suchych. Wymaga stanowisk ciepłych i słonecznych. Drzewo wcześnie zaczyna owocować, owocuje corocznie, bardzo obficie, dlatego w czerwcu należy przerzedzić zawiązane owoce aby miały pożądaną wielkość.

Oferujemy sadzonki jabłoni Zuccalmaglio szczepione na słaborosnącej podkładce.

Owoce

Owoce zbiera się od końca września do połowy października. Owoce nie opadają z drzewa przed zbiorem. Doskonale przechowują się przez zimę, w piwnicy aż do marca, nie więdnąc i nie tracąc świeżości. Owoce są średniej wielkości, kulistostożkowate, zielono-żółte, dojrzałe cytrynowo-żółte, od strony nasłonecznionej z pomarańczowym rumieńcem, nakrapiane. Miąższ żółty, chrupiący, bardzo soczysty, w smaku wyśmienity, korzenny. Owoce bogate w wit. C.

Choroby

Dostatecznie odporna na choroby i szkodniki.

Oferujemy sadzonki jabłoni Zuccalmaglio Reneta  klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu.

TERMIN WYSYŁKI: po ok. 10 marca

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.