Grusza Klapsa (Faworytka)

19,00zł /opak. termin wysyłki >

Grusza Klapsa (Faworytka)

Cechy szczególne

Grusza Klapsa to królowa grusz letnich, ceniona za obfite owocowanie oraz duże i bardzo smaczne owoce.

Pochodzenie

Grusza Faworytka, bo taka jest właściwa nazwa Klapsy, jest starą amerykańską odmianą, pierwszy raz opisaną w 1860 r. Powstała z grusz odmiany Flamandka i Bonkreta Wiliamsa.

Drzewo

Drzewo rośnie silnie, korona jest szeroka, luźa, ze zwisającymi gałęziami. Kwitnie późno i długo. W okres owocowania wchodzi dość wcześnie, owocuje obficie, z tendencją do owocowania przemiennego. Dobrymi zapylaczami są dla niej m.in.: Bonkreta Wiliamsa, Komisówka, Konferencja.

Owoce

Owoce zbiera się od połowy sierpnia, około 10 dni przed dojrzałością konsumpcyjną. Nie nadają się do przechowywania. Owoce są duże lub bardzo duże, o skórce grubej, zielonkawożółtej, z czerwonym rumieńcem od strony nasłonecznionej. Miąższ biały, drobnoziarnisty, masłowaty, smaczny, bardzo soczysty. Jest to odmiana typowo deserowa, ale owoce można wykorzystać także na przetwory, a szczególnie na susz.

Choroby

Grusza podatna na parcha.

Oferujemy drzewka gruszy Klaps klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu.Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA grusza kaukaska
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm