wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Jabłonie - sadzonki2 » Jabłoń Apistar ®
NowośćNasz hit
Jabłoń Apistar - sadzonki - Krzewy Drzewa

Jabłoń Apistar ®

Czas wysyłki: po ok. 5 października


Zapytaj o cenę

  • Opis produktu

Jabłoń Apistar ®

Cechy charakterystyczne

Owoce stworzone przez naturę o charakterystycznym kształcie gwiazdki nie tylko smakują ale i nadają się świetnie jako dekoracja, np. bożonarodzeniowego drzewka. Ta niezwykła odmiana jest łatwa w uprawie, dlatego świetnie nadaje się do posadzenia w przydomowym ogrodzie.

Pochodzenie

Apistar pochodzi od bardzo starej jabłoni Sternapi, znanej już w czasach rzymskich, opisywanej przez pomologów już w XVI w. jako Pomum pentagonum

Drzewo

Drzewo rośnie średnio silnie. Kwitnie średniowcześnie, kwiaty są odporne na przymrozki wiosenne. Wcześnie zaczyna owocować i owocuje regularnie, obficie. W latach obfitego owocowania zaleca się przerywać zawiązki owoców.

Owoce

Owoce zbiera się w październiku i przechowują się dobrze. Owoce średniej wielkości (50-80 mm), spłaszczone, z pięcioma kantami, przypominają gwiazdkę. Skórka żółta z pomarańczowo-czerwonym rumieńcem. Miąższ biały, jędrny, przyjemnie korzenny, mało kwaśny. Ze względu na formę i łagodny smak owoce Apistara są lubiane przez dzieci.

Choroby

Odmiana mało podatna na choroby.

Oferujemy sadzonki jabłoni Apistar klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.