wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Karłowe drzewa owocowe2 » Jabłoń James Grieve
Jabłoń James GrieveJabłoń James GrieveJabłoń James Grieve
Jabłoń James GrieveJabłoń James GrieveJabłoń James Grieve

Jabłoń James Grieve

TERMIN WYSYŁKI: produkt niedostępny

Czas wysyłki: po ok. 5 października

PODKŁADKA: M26

OPAKOWANIE: 1 sztuka

SADZONKA: goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)

WYSOKOŚĆ SADZONKI: 130 -150 cm

Cena:
21,00 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu

Jabłoń James Grieve (Red James Grieve)

Cechy szczególne

Jabłoń James Grieve to stara popularna odmiana letnia uprawiana do dziś w całej Europie. Ceniona za plenność, coroczne owocowanie, dobrą odporność na choroby oraz bardzo dobry smak. Nie nadaje się do uprawy w rejonach północno - wschodniej Polski.

Pochodzenie

Odmiana wyhodowana w Anglii w XIX w.

Drzewo

Drzewo rośnie niezbyt silnie, tworzy koronę małą, kulistą. W okres owocowania wchodzi wcześnie, owocuje co roku i obficie. Kwitnie średniowcześnie. Zapylacze dla James Grieva to m.in.: Antonówka, Oliwka Żółta (Papierówka), Koksa Pomarańczowa, Golden Delicious, Lobo, Spartan.

Oferujemy jabłoń James Grieve na podkładce słaborosnącej, dzięki temu drzewka rosną słabiej do 2 m wys. i szer. (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu drzewka).

Owoce

Owoce jabłoni James Grieve zbiera się pod koniec sierpnia. Owoce są średniej wielkości lub duże, skórka pokryta czerwonoróżowym rumieńcem. Miąższ kremowy, kruchy, soczysty, kwaskowatosłodki, o nieco korzennym, bardzo smacznym i delikatnym aromacie. Owoce wybitnie deserowe, doskonale nadają się na soki.

Choroby

Odmiana dość odporna na parcha i mączniaka, średnio podatna na choroby kory i drewna.

Oferujemy sadzonki jabłoni James Grieve klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem. 

TERMIN WYSYŁKI: produkt niedostępny

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.