Jabłoń Beforest - wyśmienity smak, odporne drzewo

21,00zł /opak. termin wysyłki >

Jabłoń Beforest

Cechy szczególne

Jabłoń Beforest charakteryzuje się wysoką odpornością na mróz oraz choroby, obfitym owocowaniem a także wyśmienitym smakiem owoców.

Pochodzenie

Stara odmiana pochodząca z Kanady, sprowadzona do Polski na początku XX w.

Drzewo

Drzewo rośnie bardzo silnie, tworzy koronę rozłożystą, z licznymi długo i krótkopędami. W ogrodach i na działkach powinno się sadzić sadzonki jabłoni Beforest na podkładkach skarlających. Kwitnie średniopóźno, kwiaty są wytrzymałe na przymrozki. Zaczyna owocować wcześnie, owocuje bardzo obficie. Aby zapewnić coroczne owocowanie należy w czerwcu przerzedzić zawiązki owoców.

Oferujemy jabłoń Beforest na podkładce skarlającej, dzięki temu drzewka rosną słabiej do 2,5 m wys. i szer. (nie zajmują dużo miejsca na działce) i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu drzewka).

Owoce

Owoce zbiera się pod koniec września, są wybitnie deserowe, nadają się także na szlachetne soki pitne. Owoce są średniej wielkości, kulisto-spłaszczone. Skórka sucha, delikatnie ordzawiona, cienka, zielonożółta, z silnym różowym, paskowanym rumieńcem. Miąższ owoców Beforesta jest kremowy, jędrny, kruchy, bardzo soczysty, winnosłodki, o specyficznym korzennym posmaku i aromacie, bardzo smaczny.

Choroby

Odporna na mączniaka i w dużym stopniu na parcha oraz na choroby kory i drewna.

Oferujemy sadzonki jabłoni Beforest klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA P14
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 130 -150 cm