Jabłoń Pompink (S) Ginover ® - kolumnowa odporna

35,00zł /opak. termin wysyłki >

Jabłoń Pompink (S) Ginover ®

Cechy szczególne

Drzewo i pąki kwiatowe oporne na mróz, witalne i zdrowe. Sadzonki jabłoni Pompink nadają się idealnie do posadzenia w gruncie na działce czy w ogrodzie przydomowym lub w pojemnikach na tarasie i balkonie.

Pochodzenie

Jabłoń Pompink pochodzi od odmiany Flamenco i Topaz.

Drzewo

Drzewo ma pokrój kolumnowy, gałęzie są krótkie, wyrastające w górę pod ostrym kątem, krótkie międzywęźla. Sadzonki jabłoni Pompink nie są uciążliwe w pielęgnacji, wymagają niewielkiego przycięcia ewentualnych gałęzi bocznych. Dorasta do 0,5 m szerokości i 2,5-3 m wysokości. W okres owocowania wchodzi bardzo wcześnie, pierwsze owoce pojawiają się nawet w 1. roku po posadzeniu sadzonki. Owocuje bardzo obficie, corocznie. Dobrym zapylaczem dla jabłoni Pompink jest jabłoń Pomredrobust lub Pomforyou.

Owoce

Owoce dojrzewają pod koniec września, są średniej wielkości do dużych. Miąższ białokremowy, bardzo jędrny, soczysty, przyjemnie kwaskowaty, aromatyczny, bardzo smaczny.

Choroby

Drzewo witalne, mało podatne na mączniaka, średnio podatne na parcha.

Oferujemy sadzonki jabłoni Pompink klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI po ok. 10 marca
OPAKOWANIE 1 sztuka
PODKŁADKA MM106
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 60-80