Morela Compacta ® - karłowa

39,00zł /opak. termin wysyłki >

Morela Compacta® (syn. Kompakta)

Cechy szczególne

Słabo rosnąca morela Compacta ze względu na małe rozmiary i docelową wys. 2 m jest polecana do ogrodów i na działki a nawet do uprawy w pojemnikach. Drzewo rodzi smaczne i soczyste owoce, corocznie i obficie.

Pochodzenie

Moongold x NJA20

Drzewo

Drzewo rośnie słabo, tworzy kulistą, rzadką koronę typu kompakt. Pędy są zwarte i mają krótkie międzywęźla.  Morela Kompakta jest wytrzymała na mróz a pąki kwiatowe na przymrozki wiosenne. Jest to odmiana samopylna. Wcześnie zaczyna owocować, owocuje corocznie i obficie.

Owoce

Owoce zbiera się pod koniec lipca. Owoce są średniej wielkości 35-50 g, owalne, o pomarańczowej skórce z czerwonym rumieńcem. Miąższ Kompakty jest słodki, nieco korzenny, soczysty, ma harmonijny i orzeźwiający smak. Pestka dobrze odchodzi od miąższu.

Choroby

Morela bardzo odporna na choroby.

Oferujemy sadzonki moreli Compacta klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

TERMIN WYSYŁKI produkt niedostępny
OPAKOWANIE 1 sztuka
SADZONKA goły korzeń (zabezpieczony balotem na czas transportu)
WYSOKOŚĆ SADZONKI 120-140