wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Kolumnowe drzewka owocowe2 » Śliwa Tegera ® - kolumnowa
Nowość
Śliwa Tegera - Krzewy DrzewaŚliwa Tegera kolumnowa - Krzewy DrzewaPrzykładowe sadzonki śliw - KrzewyDRzewa.pl
Śliwa Tegera - Krzewy DrzewaŚliwa Tegera kolumnowa - Krzewy DrzewaPrzykładowe sadzonki śliw - KrzewyDRzewa.pl

Śliwa Tegera ® - kolumnowa


Zapytaj o cenę

  • Opis produktu

Śliwa Tegera ®

Cechy charakterystyczne

Wartościowa wczesna odmiana śliwy o wyjątkowo słodkich i smacznych owocach. Samopylna. Ze względu na kolumnowy pokrój drzewa polecana do uprawy w ogrodach przydomowych i na działkach.

Pochodzenie

odmiana wyhodowana w Niemczech z odmian śliw Ortenauer x Gerstetter

Drzewo

Drzewo rośnie średniosilnie, korona o pokroju kolumnowym, gałęzie wzniesione, nie przycina się ich aż do wejścia śliwy w pełnię owocowania, wówczas przycina się je krótko. Drzewo jest odporne na mróz. Śliwa Tegera kwitnie średnio wcześnie, jest samopylna. Wcześnie zaczyna owocować już nawet w 2 roku po posadzeniu i owocuje corocznie, średnio obficie i obficie.
Dodatkowo oferujemy sadzonki śliwy Tegera szczepione na podkładce skarlającej wangenheima - drzewa rosną słabo i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w drugim roku po posadzeniu).

Owoce

Owoce zbiera się na przełomie lipca i sierpnia. Owoce są małe i średniej wielkości 35-40 g, miąższ zwarty i soczysty, bardzo dobrze odchodzący od pestki, korzenny w smaku, aromatyczny, słodki. Owoce po uzyskaniu dojrzałości zbiorczej nie opadają z drzewa, nadają się do bezpośredniego spożycia, wypieku ciast i dla przetwórstwa.

Choroby

Owoce są odporne na gnicie (monilioza); drzewo wrażliwe na szarkę.

Oferujemy sadzonki śliwy Tegera  klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.