wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Karłowe drzewa owocowe2 » Śliwa Tipala ® karłowa
Nowość
Śliwa Tipala karłowa - Krzewy DrzewaŚliwa żółtoowocowa TipalaTipala - sadzonki śliw - Krzewy Drzewa
Śliwa Tipala karłowa - Krzewy DrzewaŚliwa żółtoowocowa TipalaTipala - sadzonki śliw - Krzewy Drzewa

Śliwa Tipala ® karłowa

Czas wysyłki: po ok. 5 października


Zapytaj o cenę

  • Opis produktu

Śliwa Tipala ®

Cechy charakterystyczne

Bardzo atrakcyjna śliwa o owocach złotożółtych z różowym rumieńcem. Owoce słodkie i aromatyczne zbiera się pod koniec lipca.

Pochodzenie

Odmiana pochodząca od śliw Tiroler Zuckerzwetschge (Węgierka Tyrolska) x Opal

Drzewo

Drzewo rośnie średnio silnie i tworzy rozłożystą, luźną koronę. Kwitnie średnio wcześnie. Owocuje corocznie i daje wysokie plony. W okres owocowanie wchodzi dość wcześnie.
Oferujemy śliwę Tipala szczepioną na podkładce skarlającej wangenheima - drzewa rosną słabo i wcześnie wchodzą w okres owocowania (owoce można zbierać już w drugim roku po posadzeniu).

Owoce

Owoce zbiera się od końca lipca do połowy sierpnia. Owoce są średniej wielkości i duże, o skórce złotożółtej z różowym rumieńcem od strony nasłonecznionej. Miąższ żółty, bardzo dobrze oddziela się od pestki. Owoce są słodkie i aromatyczne.

Oferujemy sadzonki śliwy Tipala  klasy ekstra, bardzo dobrze ukorzenione, rozgałęzione, zdrowe. Nadzór nad zdrowotnością drzewek sprawuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu. Każde drzewko jest opatrzone etykietą z nazwą odmiany. Drzewka są doskonale zabezpieczone do transportu, korzenie zabezpieczone balotem przed wysychaniem.

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.