wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Pozostałe krzewy owocowe2 » Świdośliwa (Amelanchier) Mandam
Świdośliwa (Amelanchier) MandamŚwidośliwa (Amelanchier) Mandam
Świdośliwa (Amelanchier) MandamŚwidośliwa (Amelanchier) Mandam

Świdośliwa (Amelanchier) Mandam

TERMIN WYSYŁKI: po ok. 10 marca

Czas wysyłki: po ok. 5 października

OPAKOWANIE: 1 sztuka

WYSOKOŚĆ SADZONKI: 40-60

SADZONKA: doniczka P9

Cena:
15,00 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu

Rosyjska odmiana dorastająca do 2,5-3,0 m wysokości. Pędy lekko wygięte, tworzą ładną rozchyloną koronę. Jagody kuliste, lekko spłaszczone, soczyste, słodkie, delikatne w smaku, zebrane w luźne grona po 7-11 sztuk. Owocuje obficie, w terminie średnio późnym.

Świdośliwa (amelanchier) ma małe wymagania glebowe (toleruje gleby słabe, kamieniste, suche), jest samopylna i całkowicie mrozoodporna (do - 50  stopni). Ma walory zdrowotne i ozdobne. Jest świetną alternatywą dla borówki amerykańskiej.

 

Owoce świdośliwy mają właściwości lecznicze. Można je spożywać na surowo, w formie suszonej jak rodzynki lub w przeróżnych przetworach. Przeciętnie zawierają ok. 18% cukrów, są bardzo zasobne w żelazo, potas, wapń, magnez oraz w witaminy z grup A, B i C.

 

Jest to roślina ozdobna przez prawie cały rok. W maju kwiaty zebrane w liczne baldachogrona okrywają krzew na kształt białego welonu. Czerwone początkowo owoce przebarwiają się wczesnym latem na granatowoczarno. Jesienne przebarwienie liści może obejmować paletę kolorów od jaskrawożółtego, poprzez pomarańczowy, do szkarłatnego.

TERMIN WYSYŁKI: po ok. 10 marca

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Koniec sezonu wiosennego, zapraszamy do naszego sklepu w sierpniu.